Mobil 09 EKİM 2008 / 14:13

Gelecek'in güvenlik duvarı

Gelecek A.Ş. yeni güvenlik duvarı ürünü Firewall Suite'i BT profesyonellerinin beğenisine sundu.

Gelecek A.Ş. yeni güvenlik duvarı ürünü Firewall Suite'i BT profesyonellerinin beğenisine sundu.


Firewall   Suite, küçük, orta ve büyük boy işletmelerde  kullanıcıların internet


kullanımını ve kısıtlamalarını yönetmek, gelebilecek saldırıları engellemek ve haberdar


olmak ayrıca ağ trafiğinin yönlendirilmesi amacıyla hazırlanmış bir güvenlik duvarı.


 


Firewall Suite, çeşitli ağlarda sorunsuz çalışması için tamamen web tabanlı yapıya sahip güvenlik duvarı servislerini barındırıyor. Sistem Unix/Linux işletim sistemlerinin güvenlik, ağ  geçidi ve yönlendirme servisleri ile ek yazılımlarının kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda yönetilmesini sağlıyor. Firewall Suite ağlarda uçtan uca koruma sağlıyor. Donanımı ile birlikte gelen Firewall Suite cihazı ağa taktıktan 10 - 15 dakika gibi kısa süre içerisinde tüm istemcileri koruma altına alarak etkin şekilde denetlemeye başlıyor. Kısa sürede kullanıcılar departmanlara veya görevlerine göre gruplandırılıp, her kullanıcı grubuna farklı internet bağlantısı verilebiliyor, her bir grup veya kullanıcı birbirinden farklı denetlenebiliyor. Anlık, günlük, haftalık, aylık raporlar ile her bir kullanıcının ne zaman ne yaptığı görülebiliyor, izlenilen gruba, özel denetleme filtreleri oluşturulabiliyor.


 


Firewall Suite ile MSN ve Yahoo gibi anlık mesajlaşma programları yasaklanabiliyor veya şirketten yapılan tüm görüşmeler kayıt altına alınabiliyor. Ağ geçidi özelliği internet üzerinden gelebilecek virüs, truva atı ve solucanları istemciye ulaşmadan durdurabiliyor. IDS/IPS modülü, diğer sistemlerden farklı olarak aktif çalışıyor ve saldırı geldiği anda, ağa ulaşamadan sonlandırılıyor ve saldırgan kara listeye alınıyor. Firewall Suite ile ağ yönetimi, kolaylaştırılmış bir arayüzle sunuluyor.


 


www.gelecek.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun