Mobil 28 TEMMUZ 2011 / 10:08

Galaxy Tab görüntüde iPad 2’yi geçti

Görüntü kalitesiyle de iddialı olan iPad 2, Galaxy Tab’in katıldığı testte ikinci olabildi.Görüntü kalitesi bir tablet bilgisayar için önemli unsurlar arasında yer alıyor. Bunda cihazın büyük oranda ekrandan oluşması ve her şeyi ekrana dokunarak yapmak zorunda olmanızın payı büyük. Ancak hangi tablet bilgisayarın ekranı daha iyi?

Görüntüleme cihazlarının karşılaştırmalı testlerini yapan DisplayMate adlı site tarafından gerçekleştirilen ve Motorola XOOM, Acer Iconia Tab A500, ve ASUS Eee Pad Transformer gibi modellerin de içinde olduğu bir teste göre sanılanan aksine Apple iPad 2 görüntü kalitesinde bir numara değil.

Motorola XOOM sonuncu

Renk doğruluğu, izleme açısı, renk doygunluğu, parlaklık, karşıtlık, yansıma ve arka ışıklandırmada enerji tüketimi gibi kritere göre gerçekleştirilen testlerde Motorola XOOM sonuncu olurken, Acer Iconia Tab A500 ve ASUS Eee Pad Transformer orta sıraları paylaştı. Apple iPad 2 ve Samsung Galaxy Tab 10.1 birincilik tahtının iki adayı olarak kaldı.

Değerlendirmeye gelindiğinde ise DisplayMate, iPad 2’nin renk doğruluğu ve izleme açısı konularında daha önde olduğuna, Galaxy Tab 10.1’in ise yansıma, parlaklık ve karşıtlık konularında başarı gösterdiğine dikkat çekti. Sonunda da Galaxy Tab 10.1’in kıl payı da olsa iPad 2’den daha iyi bir görüntü kalitesine sahip olduğuna kanaat getirildi.

(Ed: Dünyadaki monitör üreticilerinin sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Bunların en büyüklerinden biri de Samsung. Testlerde Galaxy Tab 10.1’in Apple iPad 2 karşısında nasıl kıl payı birinci olduğunu anlamak güç değil.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun