Mobil 11 AĞUSTOS 2011 / 14:40

Galaxy Tab’in satışı durduruldu sıra Motorola Xoom'a geldi

Galaxy Tab’in satışı durduruldu sıra Motorola Xoom'da

Samsung’un tableti iPad’e benzediği için satışı durduruldu. Apple, Motorola Xoom için de aynı taleple Alman mahkemesine başvurdu. Bu arada AB sınırları içinde satışın durdurulması kararının ardından Vodafone UK, Galaxy Tab ön siparişlerini durdurduğunu açıkladı.Apple, Alman mahkemesinde Samsung Galaxy Tab’in 10.1 inçlik modelini AB sınırları içinde satışını geçici olarak durdurma kararı aldırmasının ardından bu kez de gözünü Motorola Xoom’a dikti.

Petrol devi Exxon’dan ‘ABD’nin en değerli markası’ unvanını alan Apple, EU Community Design’a kaydettirdiği iPad’e benzerliği nedeniyle rakiplerinin satışlarını durdurmaya çalışıyor. Öncelikle Samsung Galaxy Tab 10.1 inçin AB sınırları içinde satışnı durduran şirket şimdi de Motorola’yı dava etti.

Motorola Xoom’un iPad’e tasarım olarak benzediği için mahkemeye başvuran Apple, ayrıca Alman şirket JAY-tech’i de benzer sebeple karşısına aldı. Dava dosyalarının tam içeriği açıklanmasa da Apple’ın Samsung davasında olduğu gibi kazanması bekleniyor.

Apple ile Motorola arasında tam anlamıyla ‘patent savaşları’ yaşanıyor. ABD’de akıllı telefonlar nedeniyle kırkın üzerinde patent davasında bu iki şirket kozlarını paylaşıyor.

Vodafone da Galaxy Tab için ön siparişleri durdurdu

Tablet piyasasına hükmeden Apple’ın alınan bu kararlar neticesinde önemli bir avantaj yakalayacağı tahmin ediliyor. Vodafone UK Apple ile Samsung arasında yürütülen dava süresince tabletlerin satışının durdurulmasının ardından hızla Galaxy Tab 10.1 için ön sipariş almayı durdurdu. Samsung'un yeni ürünlerle bu açığı kapatabilmek için çalışmalara başladığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay da Avustralya'da yine Apple'ın açtığı 'kopyalama' davası sonucu Galaxy Tab satışları durdurulmuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun