Mobil 17 EKİM 2012 / 10:57

Galaxy Note II 1899 liradan Türkiye'de satışa sunuldu

Galaxy Note II 1899 liradan Türkiye'de

Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan yeni Galaxy Note, 5.5 inçlik ekranına neler sığdırabildiğini gözler önüne serdi.BTnet.com.tr ekibi olarak Samsung'un toplantısına gitmek üzere İstiklal Caddesi'ndeki yürüyüşümüze başladığımızda tüm mobil operatörlerin vitrinlerinde Galaxy Note 2 ilanları gördük. Samsung, bu ambiyansı daha önceki telefonlarında da yaratmıştı. Telefonun tüm operatörlerde aynı anda 1899 liradan satıldığını öğrendik. Fiyatı öğrenmekle kalmayıp doğrudan incelemeye de başladık. Telefon ilk olarak ele alındığında gerçekten etkileyici bir hava sunuyor. Zira 5.5 inçlik ekran ilk başta çok büyük görünse de AMOLED ekran beklentilerin üzerinde bir his vererek büyüklükten ziyade, gözleri kilitleyen bir deneyim yaşatıyor.Toplantının yapılacağı mekandaysa bizleri Okan Bayülgen'in sunumu ve Candan Erçetin'in keyifli konseri bekliyordu. Telefonun özellikleri anlatılmadan önce açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong, “Yaratıcılığa ilham verecek yeni Galaxy Note II’yi Türkiye pazarına sunmaktan gurur duyuyoruz. Bundan bir sene önce Galaxy Note ile pazarda yepyeni bir segment yarattık ve inanılmaz ilgi gördük" dedi.Sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanan ve Interbrand’in her sene hazırladığı “En İyi Global Markalar Raporu”nun bu seneki sıralamasında 9. basamakta yer aldıklarını hatırlatan SungYong Hong, “Geçtiğimiz sene Samsung’un marka değeri rekor düzeyde artarken, şirket tarihinde bugüne kadarki en yüksek dereceyi alarak, 'Samsung' adını En İyi 10 Global Marka listesine yazdırdık. Rapora göre, Samsung’un marka değeri geçen seneye kıyasla yüzde 40 artarak 23.4 milyar dolardan 32.9 milyar dolara çıktı” diye konuştu.

Akıllı telefon pazarında zirvede Samsung yer alıyor

Galaxy Note II ile akıllı telefon pazarındaki liderliği daha da pekiştirmeyi hedeflediklerini belirten Hong; Ağustos ayı itibarıyla akıllı cep telefonu pazarında yüzde 49.3, genel telefon sektöründe ise da yüzde 44.1’lik pay ile liderliğimizi sürdürüyoruz. Bu sene sonunda yine bir rekora imza atarak dünya çapında toplam 400 milyon adet cep telefonu satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Ardından sahneye gelen Okan Bayülgen'in sorularıyla Samsung Türkiye Mobil Pazarlama Müdürü Cem Sezer, yeni Galaxy Note II ile ilgili bilgiler verdi. 5.5 inç (140.9 mm) HD Super AMOLED ekranda 16:9 video izleme imkanı sunulduğunu belirten Sezer, çoklu görev yönetiminden bahsetti.Sezer'in verdiği bilgilere göre, Air View uygulaması S Pen ile; e-posta, S Planner, fotoğraf galerisi veya video üzerinde gezinerek içeriği açmaksızın ön izleme yapma olanağı sunuyor. Bu özellik sayesinde, ekran geçişlerine gerek olmaksızın kullanıcılar, tek bir bakışta çok daha fazla bilgiyi kolayca aratabiliyor ve bilgiye ulaşabiliyor.

Popup Note özelliği, S Note uygulamasının kullanıcıların ekranlarının herhangi bir yerinde anlık olarak bir pop-up penceresi şeklinde açılmasını sağlıyor. Kullanıcı bir çağrı sırasında S Pen’i çıkardığında; S Note uygulaması otomatik olarak ekranda beliriyor ve kullanıcıların hızlı bir şekilde kişisel mesaj yazmalarını mümkün kılıyor.El hareketleriyle hızlı görevlendirme yapılabiliyor

Ayrıca cihazın Quick Command adı verilen yeni El Hareketleri özelliği sayesinde kullanıcılar sık kullanılan uygulamaları S Pen ile hızla aktive edebiliyor. El Hareketleri özelliği, kullanıcı S Pen düğmesine basarak ekranda yukarı doğru gittiğinde ortaya çıkıyor. Kullanıcılar, El Hareketleri özelliğine önceden kaydedilmiş işaretleri çizerek, hızla e-posta gönderebiliyor, telefon araması yapabiliyor ve ayrıca, hızlı ve kolay erişim için kendine özgü işaretleri çizip atayabiliyor. Dahası kullanıcılar, Ekran Kaydı (Screen Recorder) özelliği sayesinde kolay ve hızlıca deneyimlerini paylaşabilecek. Çünkü bu özellik kullanıcıların, ekranlarında izledikleri görüntünün tamamını -örneğin bir uygulamanın nasıl kullanılacağıyla ilgili bir tanıtım videosunu- kaydedebilmelerini ve sonrasında paylaşabilmelerini sağlıyor.Çizimler el yazısı ile birebir uyum sağlıyor

Idea Visualizer” özelliği ile kullanıcılar, S Note’a kendi el yazılarıyla oluşturdukları anahtar kelimelerden illüstrasyonlar atayabiliyor ve bu sayede çizimler, el yazısı ile birebir uyum sağlıyor. Böylece kullanıcılar kendilerini çok daha yenilikçi ve yaratıcı bir şekilde ifade edebiliyor, hatta kendi kişiselleştirilmiş illüstrasyon kütüphanelerini bile oluşturabiliyor.

İçerik oluşturmanın, paylaşmanın ve çoklu görev yönetim becerilerinin yanı sıra, Galaxy Note II, en son donanım teknolojileriyle birlikte geliyor. Yüksek kapasiteli 1.6GHz dört çekirdekli işlemci ve HSPA Plus veya 4G LTE bağlantısı (ülkelere göre değişiklik gösterebilir) ile kolay bir çoklu görev yönetimi, son hızda ekran geçişleri, güçlü bir tarayıcı performansı sunuluyor ve uygulamaların yüklenme süresi en aza indiriliyor.

Android 4.1 (JellyBean) işletim sistemine sahip Galaxy Note II, 16 GB, 32 GB ve 64 GB hafıza seçeneklerine ve genişletilebilir bir micro SD bellek yuvası barındırıyor. 3.100 mAh batarya kapasitesi bulunan cihazda, arka yüzde 8 megapiksel ve ön yüzde ise 1.9 megapiksel kamera ve HD video kayıt özelliği standart olarak sunuluyor.Etkinlik Candan Erçetin'in keyifli konseriyle son buldu. Candan Erçetin ve ekibi izleyenlere oldukça keyifli anlar yaşattı. Candan Erçetin'in ardından mekandan ayrılırken aklımızda, daha önce hiç istemeyeceğimizi düşündüğümüz büyüklükte bir akıllı telefona alışan bizler ve Samsung'un ekran teknolojisindeki etkisiyle ne denli akıllı telefon piyasasında başarılı olduğu yer etti. Apple'ın artık Samsung'un önüne geçebilmesi için yeniden farklı bir şeylere ihtiyaç duyduğu açıkça görülüyor.

Galaxy Note II hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.samsung.com/tr/microsite/galaxynote101 adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun