Mobil 03 ŞUBAT 2012 / 21:10

Galaxy Nexus Mart'ta Türkiye'ye geliyor

Galaxy Nexus Mart'ta Türkiye'ye geliyor

Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi bulunan ilk telefonun Avea'da satışa sunulacağı açıklandı.Samsung ve Google, dünyanın ilk Android 4.0, Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çalışan akıllı cep telefonu Galaxy Nexus’u Türkiye pazarına sunduğunu duyurdu. Mart ayında satışta olacak GALAXY Nexus’ta 720p çözünürlüğe sahip, 4.65 inç büyüklüğünde HD Super AMOLED ekran ve 1.2GHz çift çekirdekli işlemci bulunuyor.

Wi-Fi Hotspot ve NFC desteği bulunan Galaxy Nexus’ta, yazılım tabanlı navigasyon tuşları da yer alıyor. Telefonun yeniden tasarlanmış kamerasında panoramik çekim modu, 1080p video çekim özelliği, deklanşöre basım anında fotoğrafın kaydedilmesi özelliği bulunuyor.

Ice Cream Sandwich, Face Unlock gibi yenilikçi özellikler de sunuyor. Face Unlock, telefonun tuş kilidini açmak için yüz tanıma özelliğini kullanıyor.

NFC teknolojisini kullanan Android Beam de kullanıcıların web sayfalarını, uygulamaları ve YouTube videolarını hızlı bir şekilde arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak sağlıyor. Bunun için kullanıcıların tek yapmaları gereken telefonlarını birbirine hafifçe dokundurmak.

Elbette Google servisleri yer alıyor

Cihazda Android Market, Gmail, 3 boyutlu haritalar içeren Google Maps 5.0, Google Earth, Movie Studio, Google Calendar ile senkronize olma özelliği gibi Google’ın bir dizi mobil hizmeti yer alıyor.

Telefon, 720p (1280X720) çözünürlüklü, 4.65 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Eğimli ekranının özelliklerinin devamı niteliğindeki ekranıyla dikkat çeken GalaxyNexus, 8.94mm kalında..

LTE ya da HSPA+ bağlantı özelliği bulunan cihaz Mart ayından itibaren Avea ile Türkiye’de satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun