Mobil 11 EKİM 2010 / 09:27

Ford araçlar cep telefonlarına özendi

Ford, yeni bir tasarımla araçların panel arayüzünü cep telefonu arayüzüne benzetecek.

Ford, yeni bir tasarımla araçların panel arayüzünü cep telefonu arayüzüne benzetecek.


Ford şimdilerde otomobillerin panel arayüzünü yeni bir tasarımla elden geçirmeye karar verdi. Araçların panel arayüzünü cep telefonu arayüzüne benzetmek isteyen şirketin, bu yeni tasarımla tutarlı bir kullanıcı arayüzü geliştirmeyi ve daha kolay kullanımı amaçladığı anlaşılıyor.

Ford’un bu yeni arayüz için Apple ürünlerini tasarlayan Ideo şirketi ile çalışacağı biliniyor. Bu yeni arayüz 8 inçlik bir ekrana sığacak ve burada merkezi bir kontrol butonu ile dört adet yön oku bulunacak. Sürücünün dikkatini dağıtmayacak renklerde tasarlanan arayüzde yeşil, mavi, kırmızı, sarı olmak üzere dört renk bulunacak. Navigasyon için yeşil, klima kontrolü için mavi; fan ayarı, radyo ya da diğer eğlence amaçlı öğeler için kırmızı ve son olarak telefon için sarı renk arayüze hakim olacak.

Böylece bir cep telefonu arayüzünü andıracak panelin kullanıcıya kolaylık sağlaması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun