Mobil 13 KASIM 2012 / 17:27

Foap iki yeni özelliğini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Foap iki yeni özelliğini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

İsveçli girişimci firma Foap, kullanıcıların arkadaşlarının yapacağı satışlarından yüzde 10’luk bir gelir payı elde etmesini sağlayan davet etme özelliğini ve Foap topluluğuna görüntüleri onaylama veya reddetme gücünü veren yeni uygulamasını da piyasa sürüyor. İki yeni özelliğin tanıtımını gerçekleştiren şirket, bu özellikler sayesinde, Foap Pazarı’ndaki fotoğrafların kalitesini arttırmayı hedeflerken, kullanıcıların görüntülerini Foap Pazarı’na yükleyebilmesi için en az beş farklı fotoğrafa oy vermesi ve kendi fotoğrafı için de beş oy alması zorunluluğuyla kullanıcı etkileşiminin de artmasını bekliyor.

Foap, piyasaya sürüldüğü Haziran ayından bugüne dek 150 binin üzerinde indirilen görüntü, 1.4 milyonun üzerinde yüklenmiş görüntü ve 910 bin onaylanmış ve şu anda Foap Pazar’ında bulunan görüntüye sahip. Foap topluluğu tarafından onaylanmış fotoğrafların oranıysa yüzde 65’lere kadar çıktı.

500 bin dolarlık yatırım geldi

Foap, iki yeni özelliğin yanı sıra Jade Global Investments tarafından 500 bin dolarlık bir yatırım fonu elde ettiğini açıkladı. Yatırımı değerlendiren Jade Global Investments’ın CEO’su Jacky Lu, Foap'a yatırım yapmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirtirken, Foap’un stok görüntü sektöründe büyük bir etki yaratacağından emin olduklarını ifade etti.

Konuyla ilgili konuşan Foap’un kurucu ortaklarından David Los, iPhone kullanıcılarına sunabilecekleri özel bir şeyleri olduğunu bildiklerini belirtirken, tamamen iPhone görüntüleri pazarlarını büyütmeye odaklandıklarını ve stok görüntü sektöründe büyük bir oyuncu olmaya hazırlandıklarının altını çizdi.

Foap tüm dünyada App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Foap hakkında daha fazla bilgi almak ve şu anda pazardan satın alınabilecek görüntülere bakmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. ’
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun