Mobil 13 KASIM 2012 / 17:27

Foap iki yeni özelliğini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Foap iki yeni özelliğini piyasaya sürmeye hazırlanıyor

İsveçli girişimci firma Foap, kullanıcıların arkadaşlarının yapacağı satışlarından yüzde 10’luk bir gelir payı elde etmesini sağlayan davet etme özelliğini ve Foap topluluğuna görüntüleri onaylama veya reddetme gücünü veren yeni uygulamasını da piyasa sürüyor. İki yeni özelliğin tanıtımını gerçekleştiren şirket, bu özellikler sayesinde, Foap Pazarı’ndaki fotoğrafların kalitesini arttırmayı hedeflerken, kullanıcıların görüntülerini Foap Pazarı’na yükleyebilmesi için en az beş farklı fotoğrafa oy vermesi ve kendi fotoğrafı için de beş oy alması zorunluluğuyla kullanıcı etkileşiminin de artmasını bekliyor.

Foap, piyasaya sürüldüğü Haziran ayından bugüne dek 150 binin üzerinde indirilen görüntü, 1.4 milyonun üzerinde yüklenmiş görüntü ve 910 bin onaylanmış ve şu anda Foap Pazar’ında bulunan görüntüye sahip. Foap topluluğu tarafından onaylanmış fotoğrafların oranıysa yüzde 65’lere kadar çıktı.

500 bin dolarlık yatırım geldi

Foap, iki yeni özelliğin yanı sıra Jade Global Investments tarafından 500 bin dolarlık bir yatırım fonu elde ettiğini açıkladı. Yatırımı değerlendiren Jade Global Investments’ın CEO’su Jacky Lu, Foap'a yatırım yapmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını belirtirken, Foap’un stok görüntü sektöründe büyük bir etki yaratacağından emin olduklarını ifade etti.

Konuyla ilgili konuşan Foap’un kurucu ortaklarından David Los, iPhone kullanıcılarına sunabilecekleri özel bir şeyleri olduğunu bildiklerini belirtirken, tamamen iPhone görüntüleri pazarlarını büyütmeye odaklandıklarını ve stok görüntü sektöründe büyük bir oyuncu olmaya hazırlandıklarının altını çizdi.

Foap tüm dünyada App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Foap hakkında daha fazla bilgi almak ve şu anda pazardan satın alınabilecek görüntülere bakmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. ’