Mobil 11 TEMMUZ 2011 / 15:45

Festivallerde hayatta kalmanın yolları

Daha çok kurumsal müşterilere hitap eden Blackberry telefonlar bu kez festivallerde nasıl işe yarayacaklarını ispat etmeye çalışıyor.Son zamanlarda Android ve iOS telefonlar için üretilen uygulamaların pek de içine giremeyen BlackBerry’ler rekabette son kullanıcıya biraz daha yaklaşarak avantaj elde etmek istiyor.

BlackBerry’den gelen açıklamaya göre, birlikte tüm kamp malzemelerini alıp almadığınıza emin olamıyorsanız, karanlıkta çadırınızı bulmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız, BlackBerry akıllı telefonunuzu kaybeder veya çaldırırsanız, BlackBerry şarjınızın festival boyunca dayanıp dayanmayacağını merak ediyorsanız, anbean hava durumunu takip etmek istiyorsanız ve yüksek sesli konserler esnasında arkadaşlarınızla iletişim halinde olmak istiyorsanız uygulamalarla bu dertlere çözüm bulabilirsiniz.

BlackBerry kullanıcıları, BlackBerry App World’den yükleyebilecekleri Camping Checklist, Weathereye, One Touch Flashlight, deBattGym, BlackBerry Protect ve BBM gibi uygulamaları indirerek festivallerinde rahat edebilir.

İşte BlackBerry’nin festivalciler için sunduğu basit ama kullanışlı, özel uygulamalar:

“Acaba bir şey unutuyor muyum” dememek için

Festivalde kamp kurmaya mı hazırlanıyorsunuz? Camping Checklist uygulaması, festival deneyiminiz sırasında en fazla ihtiyaç duyacağınız malzemeleri yanınıza almanız için size rehberlik ediyor. Bu uygulamayı yükleyerek “acaba bir şey unutuyor muyum?” endişesi ortadan kaybolmaya aday görünüyor.

“Yoksa hava bozacak mı” diye düşünmemek için

Festivalde tüm hava koşullarına hazırlıklı olmak için gerçek zamanlı hava durumu tahminine mi ihtiyacınız var? Ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz Weathereye app sayesinde genel hava durumundan haberdar olmakla birlikte kısa ve uzun vadeli hava tahmin raporu, sert hava uyarıları, radar haritası ve ayrıntılı iklim verilerine de anında ulaşabileceksiniz.

Kamp alanında çadırınızı kolayca bulmanız için

En sevdiğiniz sanatçının performansını dinledikten sonra, gece geç saatte kamp alanına dönerken karanlıkta çadırınızı bulamayacağınızdan mı korkuyorsunuz? O zaman, nerede ihtiyacınız olursa olsun en parlak el feneri yerine geçen One Touch Flaslight uygulaması tam sizin için. BlackBerry telefonunuzun video ışık kaynağını kullanan bu uygulama daha düşük seviyede güç harcıyor, böylece telefonunuzun pil ömrü kısalmıyor. Uygulama, siz el fenerini kapatana dek açık kalıyor.

“Acaba BlackBerry’min şarjı ne zaman bitecek” diye düşünmemek için

Festival boyunca her adımınızda BlackBerry’nizin pil ömrünü takip etmek mi istiyorsunuz? deBattGym uygulaması BlackBerry akıllı telefonunuzun pil ömrü (pil düzeyi, ısı derecesi, voltajı) hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Tam günlük şarj/deşarj aktiviteleri, BlackBerry’nizi ne zaman şarj etmeniz gerektiğini söyleyen sesli uyarı sistemi ve “Aç”/ “Kapa” gibi tüm bu özellikler uygulamada mevcut.

BlackBerry’niz kaybolduğunda veya bir yerde unuttuğunuzda yerini tespit etmek için

Yoksa BlackBerry akıllı telefonunuzu mu kaybettiniz? Ücretsiz yükleyebileceğiniz BlackBerry Protect uygulaması ile birlikte kablosuz internet üzerinden BlackBerry akıllı telefonunuzdaki hafızayı yedekleyebilir, geri yükleyebilir ve telefonunuzun yerini tespit edebilirsiniz. Telefonunuzu kaybetmeniz, çaldırmanız veya bir yerde unutmanız durumunda ise uygulama cihazınızdaki bilgileri silebiliyor, kilitliyebiliyor, yerini harita üzerinde tespit edebiliyor ve zil sesini uzaktan aktif hale getirip yükseltebiliyor.

Festivalde de sevdiklerinizle muhabbete devam etmek için

Yüksek sesli müziğin hakim olduğu festival alanında arkadaşlarınızla iletişim kurmakta güçlük çekeceğinizi biliyorsunuz değil mi... Ancak BlackBerry’nin ücretsiz popüler mesajlaşma uygulaması olan BlackBerry Messenger sayesinde hem festival alanındaki hem de festivale gelemeyen arkadaşlarınızla kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. BBM üzerinden ayrıca arkadaşlarınızla sesli mesajlarınızı, fotoğraflarınız ve en sevdiğiniz grubun videosunu kolayca paylaşabilirsiniz.

BlackBerry uygulamaları hakkında daha fazla bilgi almak veya diğer uygulamaları keşfetmek için http://tr.blackberry.com/services/appworld/download.jsp sayfasını ziyaret etmek mümkün.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun