Mobil 16 ŞUBAT 2011 / 17:01

Facebook telefonları bu yıl içinde artacak

HTC'nin tanıttığı, üzerinde Facebook tuşu bulunan Salsa ve ChaCha telefonlarının ardından CEO Mark Zuckerberg, Facebook telefonlarının artacağını söyledi.HTC’nin Dünya Mobil Kongresi’nde tanıttığı Salsa ve ChaCha, üzerinde fiziksel Facebook tuşu bulunan ilk akıllı telefonlar. Kullanıcının Facebook’a doğrudan girişini sağlayan bu tuş üzerine kongrede konuşma yapan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, buna benzer akıllı telefonların giderek artacağını söyledi.


Bu yıl içinde Facebook işlevinin giderek daha fazla akıllı telefonda yer alacağını söyleyen CEO’yu destekleyen bir açıklama da sitenin resmi blogunda yayınlandı. Facebook’un mobil cihazlar üzerine çalışan mühendisi Charles Wu yazdığı açıklamada Facebook entegrasyonun daha fazla akıllı telefona yerleşmesi için çalıştıklarını belirtti.


Akıllı telefonlar için Facebook yazılımları geliştirdiklerini de belirten Wu, Facebook entegrasyonun kimi telefonlar için HTC modellerinde gördüğümüz gibi bir donanım unsuru, kimi modeller içinse ekran arayüzünün bir parçası olacağını yazdı.