Mobil 16 ŞUBAT 2011 / 17:01

Facebook telefonları bu yıl içinde artacak

HTC'nin tanıttığı, üzerinde Facebook tuşu bulunan Salsa ve ChaCha telefonlarının ardından CEO Mark Zuckerberg, Facebook telefonlarının artacağını söyledi.HTC’nin Dünya Mobil Kongresi’nde tanıttığı Salsa ve ChaCha, üzerinde fiziksel Facebook tuşu bulunan ilk akıllı telefonlar. Kullanıcının Facebook’a doğrudan girişini sağlayan bu tuş üzerine kongrede konuşma yapan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, buna benzer akıllı telefonların giderek artacağını söyledi.


Bu yıl içinde Facebook işlevinin giderek daha fazla akıllı telefonda yer alacağını söyleyen CEO’yu destekleyen bir açıklama da sitenin resmi blogunda yayınlandı. Facebook’un mobil cihazlar üzerine çalışan mühendisi Charles Wu yazdığı açıklamada Facebook entegrasyonun daha fazla akıllı telefona yerleşmesi için çalıştıklarını belirtti.


Akıllı telefonlar için Facebook yazılımları geliştirdiklerini de belirten Wu, Facebook entegrasyonun kimi telefonlar için HTC modellerinde gördüğümüz gibi bir donanım unsuru, kimi modeller içinse ekran arayüzünün bir parçası olacağını yazdı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun