Mobil 25 MAYIS 2012 / 11:04

Facebook'tan iOS cihazlara özel fotoğraf uygulaması geldi

Facebook Instagram benzeri uygulama yaptı

Facebook’un Instagram’ı satın almasının üzerinden çok geçmemesine rağmen, Instagram benzeri bir uygulamayı iOS cihazlar için kullanıma sundu.Instagram’ı 1 milyar dolar karşılığında satın alan sosyal medya sitesi, kendine ait "Facebook Camera" adında bir iOS uygulamasını piyasaya sürerek herkesi şaşırttı. Aynı Instagram’da olduğu gibi fotoğraf çekme, fotoğraflara filtreler uygulama ve toplu halde Zaman Tüneli’ne aktarma gibi özelliklere sahip uygulama, Facebook’un kendi ekibi tarafından geliştirildi.

Uygulamanın belki de en çarpıcı özelliği aynı anda birden fazla fotoğrafı hız kaybı yaşamadan istenilen yere aktarabilmesi. Bunun yanı sıra uygulama aynı anda birden çok fotoğrafa filtre uygulayabildiği gibi, kullanıcılara arkadaşlarını etiketleme özelliğini de sunuyor.

Facebook’un Instagram’ı satın almasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, böyle bir hamle yapması ilk etapta akla çok yatkın gelmiyor. Fakat, Facebook’un piyasadaki en büyük rakibini satın aldıktan sonra böyle bir hamle yapması, yakın zamanda Instagram’ın pabucunun dama atılacağın ve Facebook Camera uygulamasının bu alanda tek marka olacağını düşünmek çok da mantıksız olmaz.

Henüz App Store Türkiye için kullanıma açılmayan uygulamayı, ABD App Store üzerinden bu uygulamayı indirip deneyebilirsiniz. Uygulamanın Facebook sayfasına ise bu bağlantıdan erişebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun