Mobil 04 OCAK 2013 / 12:23

Facebook Messenger uygulamasına sesli mesaj özelliği ekledi

Facebook mobile sesli mesajı getiriyor

Mobil alandaki etkinliğini artırmak isteyen Facebook, Messenger uygulamasına getirdiği sesli mesaj özelliğiyle bu amacına bir adım daha yaklaşacak gibi görünüyor. Android ve iOS'larda bulunan Messenger uygulamasında güncellemeye giden sosyal medya devi, kullanıcılarına sesli mesaj kaydı yapıp, gönderme imkânı tanıyor. Uygulama içerisindeki kırmızı renkli kayıt tuşuna basılarak kaydedilen mesajlar, sohbetin bir parçası olarak karşı tarafa gönderiliyor.Bunun yanı sıra, şu an için sadece Kanada'da bulunan kullanıcıların kullanabildiği VoIP uygulamasını getiren site, yakın zamanda bu uygulamayla oldukça ses getireceğe benziyor. Açık kaynaklı farklı bir teknoloji kullanan uygulama, Facebook'un Skype ile olan iş ortaklığından bağımsız olarak geliştirildi. Hali hazırda çok ön plana çıkarılmayan uygulama, sohbet penceresi içinde yer alan 'i' ikonuna tıklanarak kullanılabiliyor.

Bu hamlelerle birlikte Facebook'un mobil alandaki etkinliğini artıracağına kesin gözüyle bakabiliriz. Özellike bu alandaki uygulamaların milyonlarca kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde, Facebook'un sahip olduğu 1 milyar kullanıcıyla bu işten zararlı çıkması neredeyse imkânsız gibi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun