Mobil 20 OCAK 2016 / 10:20

Facebook’un Android sürümüne Tor desteği geldi

Kişisel gizlilik konusunda endişeleri olan Android kullanıcıları artık Facebook’u Tor ile kullanabilecek.

Facebook, Salı günü yaptığı bir açıklama ile artık Android uygulamasında Tor kullanılabileceğini duyurdu. Her ne kadar şu an deneysel aşamada bulunsa da bu Facebook kullanırken tarama verilerinin şifreleneceği ve güvende olacağı anlamına geliyor.
Facebook’un Tor desteği 2014 yılına dayanıyor, 2014 yılından bu yana tarayıcılar üzerinden Facebook ile Tor kullanılabiliyor. Bu güncelleme ile birlikte Facebook Android uygulaması üzerinden Tor doğrudan desteklenir hale geliyor.  
Tor, İnternet aktivitelerinin anonim hale gelmesini, böylelikle web sitelerinin kullanıcıların aktivitelerini takip edememelerini sağlıyor. Tor aynı zamanda engellenmiş web sitelerinin ve hizmetlerin yasaklı ülkelerden açılabilmesini sağlıyor.
Facebook’un bu özelliğini kullanmak isteyen kullanıcıların Orbot Proxy uygulamasını kurmaları ve “Facebook over Tor” seçeneğini ayarlar kısmından seçmeleri gerekiyor. Tor desteği aşama aşama kullanıcılara sağlanacak, bu yüzden uygulamada bu ayarı göremeyebilirsiniz. Eğer göremiyorsanız biraz beklemeniz gerekecek. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun