Mobil 28 KASIM 2014 / 15:29

Eskişehir'in sanayisi mobilite ile şekillenecek

Avea, Anadolu’daki büyümesine Eskişehir'de devam ediyor. Şirket, Eskişehir’de yaptığı toplantıda kent ve civarına yönelik çalışmalarını değerlendirdi.

Toplantıda, Eskişehir’de hizmet veren başta KOBİ’ler olmaz üzere tüm şirketlerin Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Avea Satış Direktörü Tarık Duvan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Türkiye’nin en genç, dinamik, cesur ve kararlı şirketi olarak Avea’nın tarihinde de tıpkı Eskişehir gibi, pek çok ilk var. Bu noktada Eskişehir ve Avea birbirine çok benziyor. Eskişehir Avea için önemli bir il ve Anadolu şehirleri arasında büyümemizde en güçlü paya sahip kentlerin başında geliyor. Bizi bu kadar seven bir ilin sevgisini karşılıksız bırakmamak için, biz de Eskişehir’deki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu yüzden, onların verimliliğini arttırmaktan ve işlerini hızlandırmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”Tarık Duvan, Eskişehir’in öğrenci kenti olması dolayısıyla genç nüfusun oldukça yoğun olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“İki üniversitesiyle aynı zamanda tam bir öğrenci kenti olan Eskişehir’de. genç nüfus oldukça yoğun. Şehre bu anlamda da değer yaratmak için gençlik markamız Woops özelinde pek çok marka işbirliğine gittik. Bu işbirliklerine özel bir ilgi gösterdik. Böylece onlara Avealı olarak günlük hayatlarında da kazanmanın ayrıcalığını yaşattık. Bunun sonucunda da Eskişehir’deki Woops üye sayımızın oranı, Türkiye nüfusuna oranımızı geçti. Çok ciddi bir genç nüfus var. Bu da kentin en gelişmiş mobil iletişim teknolojilerine çok hızlı adaptasyon sağlamasını kolaylaştıran bir etken. Eskişehir sanayisinin bu kadar güçlü olmasında genç nüfusun tetiklediği dinamizm kuşkusuz büyük önem taşıyor.

Eskişehir, mobiliteyle gelişim hızına ciddi bir ivme kazandırdı. Hem genç nüfusun hem de KOBİ’lerin burada mobil teknolojilere çok çabuk adapte olduğunu ve yeni teknolojilerden çok hızlı şekilde faydalanmaya başladığını görüyoruz. Faaliyet gösteren pek çok işletme, yeni nesil teknolojileri kendi bünyesine uyarlama konusunda atak davranıyor. Bu, iletişim çağının yakalanması açısından çok sevindirici.”

Tarık Duvan: “Kurumsal ortaklarımızla beraber

Sanayi ve turizmin hızla geliştiği Eskişehir gibi kentler için mobilitenin önemine değinen Duvan; özellikle sağlık, eğitim, finans, perakende, lojistik ve güvenlik sektörlerinde uzaktan yönetimi mümkün kılarak zamandan ve maliyetten kazandıran teknolojilerin iş yapış biçimlerini kökten değiştirdiğini vurguladı.

Eskişehir’deki iş ortaklarının eğitimleri önemseyen ve eğitime yatırım yapan bayilerden oluştuğuna dikkat çeken Duvan; bu ilde insan kaynağına yaptıkları yatırımları da şöyle özetledi:

“Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle 2012 yılında kurduğumuz Avea İletişim ve Değişim Okulu’nda (AİDO) eğitim vermemizin amacı bayi; müdürlerimizin yöneticilik niteliklerini geliştirmek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak sadakat duygularını arttırmaktı ve bunu başardık. İlk fazda mezun ettiğimiz müdürlerimizin tümü, bayilerinde aktif şekilde çalışmaya devam ediyorlar. Bu eğitim programı sayesinde, müdürlerimizin sirkülasyon oranında yüzde 30 oranında, sevindirici bir düşüş kaydettik.

Son 1,5 yılda Eskişehir’deki Mağaza Müdürlüklerimiz’de çalışan 8 kişiye 696 saatlik eğitim verdik. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan 8 bayimiz içinde 6 bayi müdürümüzün 5’i gümüş, 1’i de altın sertifika alarak mezun oldu. Sertifika alan bayi müdürlerimizin 3’ü lise, diğer 3’ü ise üniversite mezunu. Bu yıl Eskişehir’deki 1 bayi müdürümüz daha mezun olacak. Bölge eğitmeni atandıktan sonra kalan 2 bayimizin müdürleri de mezun olabilmek için eğitimlere davet edilecekler.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun