Mobil 08 EKİM 2012 / 11:55

Ericsson Uygulama Ödülleri'nde başvuru süreci başladı

Ericsson, Android geliştiricileri bekliyor

Teknolojik inovasyonu teşvik amacıyla Ericsson tarafından düzenlenen Ericsson Uygulama Ödülleri 2013 Android geliştiricileri bekliyor.Bireysel ya da takım olarak başvuruların kabul edildiği yarışmada, katılımcılara uygulama sektöründe kariyer fırsatı edinme ve aynı zamanda telekomünikasyon sektörünün önde gelen isimleriyle tanışma imkanı sunuyor.

Mobilite, geniş bant, bulut, uygulamalar ve hizmetlerin kombinasyonu ile her şeyin ve herkesin birbirine bağlı olduğu Ericsson’un Networked Society vizyonu doğrultusunda gerçekleştirilecek yarışmanın bu seneki teması ‘Şehir Yaşamı için Uygulamalar’ olarak belirlendi. Yarışma bu sene biri öğrencilere, diğeri KOBİ’lere yönelik olmak üzere iki kategoride düzenlenecek.

Takımlar belirlenen tema kapsamında Android platforma dayalı bir uygulamayla yarışmaya başvurabilecek. Geçen senenin şirket kategorisi kazananı Kenya’da bir mobil sağlık uygulamasıyken, öğrenci kategorisinde birincilik ödülü Çin’de geliştirilen bir boyama ve sohbet uygulamasına verilmişti. Mısır’da geliştirilen ve tıbbi bilgilere erişim sağlayan bir mediko-sosyal platformun ‘Technology for Good’ ödülüne layık görüldüğü yarışmaya geçen sene 50’den fazla ülkeden 143 takım katılmıştı. Her sene ilginin ve katılımın arttığı yarışmaya bu sene daha fazla başvuru yapılması bekleniyor.

Bu sene öğrenci ve KOBİ kategorilerinde çeşitli ödüller verilecek yarıışmada, birinciye 25 bin avro, ikinciye 10 bin avro, üçüncüye ise 5 bin avro para ödülü verilecek. Yarışma için başvurular 28 Şubat 2013 tarihine kadar devam edecek.

Yarışmaya başvurmak ve daha detaylı bilgi edinmek için bu adresi kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun