Mobil 02 KASIM 2015 / 10:20

"Enocta Akademik Eğitim Platformu" online kampüs gibi işliyoır

​ Türkiye'nin e-öğrenme alanındaki şirketi Enocta, uzaktan eğitim süreçlerine yönelik yerli mobil uygulamayı E.mobil Akademik adı ile hizmete sundu.

Uzaktan eğitimle ilgili tüm konulara tek bir mobil platformdan çözüm sunan Enocta, hem öğretim görevlileri hem de öğrenciler tarafından kullanılabiliyor. Uygulama sayesinde, aktif dönem derslerine katılım ve ders içeriklerine mobil erişim sağlanırken, not durumları da incelenebiliyor.
 
Bugün Akademik uzaktan eğitim yönetim sistemlerinden biri olan Enocta Akademik Eğitim Platformu, online soru bankasından sınav sistemine kadar her alanda hızlı ve etkin ölçümleme olanakları sunan online bir kampüs gibi işliyor. Esnek altyapısı sayesinde yeni eğitim trendlerini yakalayarak talep doğrultusunda sürekli güncellenebilen platforma entegre bir şekilde çalışan “E.mobil Akademik” uygulaması ile mobil uyumlu eğitimlere ve Enocta’nın E.pratik uygulaması kapsamında üretilecek içeriklere de erişim sağlanabiliyor.
 
Üniversitelerin uzaktan eğitime geçişte ihtiyaç duydukları tüm fonksiyon ve özellikleri tek bir çatı altında sunan Enocta Akademik Eğitim Platformu, bilgi güvenliği, inovasyon ve kullanılabilirlik konusunda da en yüksek standartları temel alıyor. Bu platforma cep telefonlarından erişilebilmesini sağlayan E.mobil Akademik de bu anlayışın bir kanıtı niteliğinde.