Mobil 10 ŞUBAT 2009 / 10:04

Engelliler için ev mobilyası tasarımları

5. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda "Engelliler için Ev Mobilyası" başlıklı özel kategoride, ilk kez engelliler için konforlu yaşam üniteleri tasarlanacak.

5. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda "Engelliler için Ev Mobilyası" başlıklı özel kategoride, ilk kez engelliler için konforlu yaşam üniteleri tasarlanacak.


Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 5. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nın bu yıl öğrencilerin yanı sıra tasarım alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışan herkesin katılımına açılması ile birlikte çok daha fazla ses getirmesi bekleniyor. Yarışmaya, öğrenciler geçen yıllarda olduğu gibi yine yatak odası takımı, yemek odası takımı, genç odası, salon takımı, kanepe işlevini yerine getiren çok işlev amaçlı fonksiyonel nitelik taşıyan mobilya, hizmet ve servis elemanı dallarında katılabilecekler.

Tasarım alanında eğitim almış ya da bu alanda çalışan herkesin başvurabileceği özel kategori için ise, bu yıl "Engelliler için Ev Mobilyası Tasarımı" konsepti seçildi. Böylelikle ilk kez "engelliler için ev mobilyası" tasarlayanlar ödüllendirilecek.

Öğrenciler arasında birincilere 6.000, ikincilere 4.000, üçüncülere 2.000 TL para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye girenleri iş, staj, fuarlara katılım ve tescil haklarının alınması gibi olanaklar bekliyor. Engelliler için Ev Mobilyası kategorisinde birinciliğe değer bulunan proje sahibine 10.000, ikinciye 5.000, üçüncüye 3.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma için son başvuru tarihi 20 Temmuz 2009. Başvurular doğrudan MOSDER'e yapılıyor. Ayrıntılı bilgi için derneğe (0212) 465 69 1718 numaralı telefonlardan ulaşılabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun