Mobil 19 MART 2009 / 12:00

Endersys Ar-Ge merkezi kuruyor

Ağ ve ağ güvenliği üzerine yazılımlar geliştiren Endersys, Gazi Üniversitesi Teknopark’ı bünyesinde Ar-Ge merkezi kuruyor.

Ağ ve ağ güvenliği üzerine yazılımlar geliştiren Endersys, Gazi Üniversitesi Teknopark’ı bünyesinde Ar-Ge merkezi kuruyor.


Merkezi İstanbul’da bulunan Endersys Ar-Ge personelini Ankara Gazi Teknopark’taki ofisinde topluyor. Endersys Genel Müdürü Barış Şimşek konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Üniversite ortamının sunduğu sinerji ve Gölbaşı ilçesinin şehir gürültüsünden uzak olması bizi Ar-Ge personelini burada toplamaya sevketti. İçinde bulunduğumuz global durgunlukta Amerikalı ve Avrupalı şirketler zor bir dönemden geçiyor ve bu nedenle global ölçekte çözüm üreten yerli BT firmalarının rekabet güçleri arttı. Biz küresel durgunluğa rağmen bunu fırsata dönüştürmek için yıl içerisinde merkezdeki Ar-Ge personeli sayısını en az iki katına çıkaracağız. Ar-Ge’ye yatırım yaparak global pazara güçlü markalar sunmayı hedefliyoruz.” Şimşek ayrıca, yazın Ar-Ge merkezine üst düzey yönetici atayacaklarını bildirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun