Mobil 26 AĞUSTOS 2014 / 10:43

Efsane ICQ tekrar bizlerle

Eski anlık mesajlaşma uygulaması ICQ, tamamen Türkçe olarak geri dönüyor. Yeni mobil ICQ uygulaması, ücretsiz sms, sesli ve görüntülü görüşme ve grup sohbetleri gibi özellikleri de barındırıyor.

Türkiye’nin internetin yeni kullanılmaya başlandığı zaman anlık mesajlaşma programı olan ICQ alışılmış uyarı testi, çiçek logosu, düşük sayılı kullanıcı numaraları gibi özellikleri ile kullanıcılara hizmet veriyordu. Mail.ru Group bünyesine dahil olan ICQ’nun mobil uygulaması yeniden tasarlandı ve Türkçe olarak kullanıma sunuldu.

Eski ICQ Numaraları geçerliliğini koruyor

ICQ mobil uygulamasını kullanmak için, kullanıcıların kullanıcı adı ya da şifre belirlesine gerek duyulmuyor. Uygulamayı indirip kurduktan sonra telefon numarasını girmek yeterli oluyor. Yeni uygulama istek dahilinde kullanıcıların eski ICQ numaralarını yazarak da kullanılabiliyor.

Android, iOS ve Windows Phone için geliştirilen uygulama, ücretsiz sesli ve görüntülü görüşme ve ücretsiz sms gönderme gibi özelliklere sahip. Mobil uygulama kurulduğunda kişi listesinde bulunan ICQ kullanıcılarını anında gösterebiliyor. ICQ kullanıcısı olmayan kişilere ise uygulama üzerinden, ücret ödemeden sms gönderebiliyor.

Ses, video ve fotoğrafla sınırlı kalmayıp istenilen tüm dosyaları gönderebilen uygulama, masaüstü versiyonu ile de beraber çalışıyor. Böylece bilgisayar başındayken de kullanıcı arkadaşlarıyla konuşabiliyor. Grup konuşmalarında da 200’ün üzerinde kişinin aynı anda konuşmasını sağlayan ICQ her konuşmaya ayrı arka plan atama gibi kişiselleştirme özelliklerine de sahip olarak gözüküyor.

Yeni uygulama Google Play ve App Store tarafından indirilebiliyor.

 
ETİKETLER : icq
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun