Mobil 10 OCAK 2012 / 15:15

Eee Pad Transformer Prime da ülkemize geldi

Asus, dört çekirdekli tableti Eee Pad Transformer Prime’ı Türkiye'ye KDV hariç 649 dolardan getirdi. Tablet önümüzdeki hafta Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesine de kavuşacak.10.1 inç boyutundaki yeni Eee Pad Transformer Prime TF201, Android 3.2 işletim sistemi ile geliyor ancak önümüzdeki hafta Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesine geçiş yapan tabletlerden biri olacak. Dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemciye sahip tablet, Gorilla Glass teknolojisine sahip ekranında 1280x800 çözünürlük sunuyor.

Kalınlığı 8.3mm, ağırlığı 585 gram olan tabletin tek başına kullanım süresi 12 saati bulurken, Asus'tan verilen bilgiye göre, özel klavye dock ünitesi ile birleştirildiğinde bu süre 18 saate kadar çıkıyor.

WebStorage'ta depolama alanı hediye ediliyor

Transformer Prime, arka yüzündeki 8 MP kamerası ile HD video kaydediyor; kaydettiğiniz ya da sistem üzerinde yer alan videoları da 1080p HD kalitesinde izleme imkanı sunuyor. Bu videolar tablet üzerinde yer alan mini HDMI çıkışı ile daha büyük ekranlı cihazlara aktarılabiliyor.Türkiye’de sadece 32 GB’lık versiyonunun satılacağı Eee Pad Transformer Prime’ın depolama kapasitesini arttırabilmek için tablet üzerinde 1 mini SD, dock üzerinde de 1 SD kart girişi bulunuyor. Ayrıca ASUS’un özel bulut depolama alanı WebStorage’da 8GB’lık alan da ücretsiz olarak sunuluyor.

Eee Pad Transformer Prime (32GB) Türkiye’de tablet olarak KDV hariç 649 dolar, klavye docku ile beraber KDV hariç 749 dolardan satışa sunuluyor.