Mobil 21 MAYIS 2012 / 11:20

Dragon uygulamaları Türkçe olarak App Store'da

Dragon uygulamaları Türkçe olarak App Store'da

Dragon uygulamaları, eklenen dil seçenekleriyle Avrupa'da daha çok bölgede kullanılmaya başladı. Türk kullanıcılar da, Dragon Dictation ve Dragon Search uygulamalarıyla sadece konuşarak kısa mesaj ve e-posta gönderebilecek. Nuance Communications tarafından yapılan açıklamayla, iOS cihazlara yönelik Dragon Dictation ve Dragon Search uygulamalarının iki hafta içerisinde App Store'da ücretsiz olarak Türkçe dil seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulacağını duyurdu. Eklenen dil seçenekleriyle birlikte uygulamalar, 34 ülkedeki iOS kullanıcılarının kısa mesaj, e-posta, sosyal ağ güncellemeleri, mobil aramalar ve bir çok özelliği konuşarak yapabilmelerini sağlayacak.

Dragon Dictation, otomatik kayıt özelliği sayesinde, kullanıcının bir çağrıyı yanıtlamak üzere ara verdiği durumlarda yazdırılan metni saklayabiliyor. Bunun yanı sıra uygulama, kullanıcıların e-posta, kısa mesaj, Facebook veya Twitter durum çubuklarına kolayca erişmelerini sağlayan uygulama simgelerinin bulunduğu açılır bir araç çubuğuna da sahip.

Konuşarak arama imkanı sunarak, bir çok işlemi normalden 5 kat hızlandıran Dragon Search, kullanıcıların mobil internet dünyasında aradıkları bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Uygulama yeni gelen Dragon Search Carousel özelliğiyle birlikte akıllı arama sonuçlarının Google, Yahoo, Twitter, iTunes, Wikipedia ve YouTube gibi çok çeşitli kanallarda saniyeler içinde akılcı bir şekilde bulunmasına imkan tanıyor.

Avrupa'da geniş kitlelere ulaşacak

Konuyla ilgili konuşan Nuance Mobile Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Michael Thompson, dünya çağında kullanılan uygulamaları Avrupa'da daha geniş kitlelere ulaştırmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Thompson, ilerleyen zamanda gelecek talepler doğrultusunda Avrupa, Orta Doğu, Asya, Avustralya ve Amerika kıtalarında daha da geniş kitlelere ulaşacaklarının altını çizdi.

Dragon Search uygulamasına bu adresten, Dragon Search uygulamasına ise bu adres üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun