Mobil 07 HAZİRAN 2010 / 12:03

Deloitte Teknoloji Fast50'ye çeyrek kaldı

Deloitte'un her yıl düzenlediği yarışmanın başvurusu için son iki haftaya girildi.

Deloitte'un her yıl düzenlediği yarışmanın başvurusu için son iki haftaya girildi.


Teknoloji alanındaki yenilikçiliği, Ar-Ge çalışmaları ve pazar performansıyla son beş yılda en hızlı büyüyen şirketleri belirlemeyi hedefleyen Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı için son başvurular yapılıyor. Her yıl düzenlenen etkinliğin bu sene içinde yer almak için son başvuru tarihi 18 Haziran.

Bugüne kadar Teknoloji Fast50 Türkiye Programı'na katılan yenilikçi firmalar arasında yapılan bir araştırma, katılımcıların Fast50'den sonra, yeni ürün geliştirme, bilinirliğin artması, yurtdışına açılma gibi birçok konuda önemli adımlar attığını gösterdiği bildirildi.

Fast50 katılımcılarının araştırmaya verdiği yanıtlar, bu şirketlerin %96'sı bilinirliklerinin, %92'si ise müşterilerinin arttığını ortaya koyuyor. Araştırmayı yanıtlayan katılımcıların %40'ı Fast50'den sonra borsaya açılmayı planladıklarını, %88'i ise ürün geliştirmeye ağırlık verdiklerini açıklarken, her üç katılımcıdan biri Fast50'den sonra yurtdışında ofis açtıklarını, dört katılımcıdan biri ise lisans anlaşması yaptıklarını açıkladı.

Deloitte Türkiye TMT Endüstri Lideri ve Ortak Oktay Aktolun, "Deloitte'un dünya çapında yürüyen bu programı yapıldığı tüm ülkelerde kamuoyunun ve iş dünyasının dikkatini yenilikçiliğe, Ar-Ge ve teknoloji geliştirmeye çekiyor. Bilişim sektörünün sahip olduğu potansiyeli ortaya koyan Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı, kurumlara ulusal ve uluslararası düzeyde marka bilinirliği sağlıyor, yeni iş imkanları ve işbirlikleri yaratıyor" diyerek etkinliğin faydalarını sıraladı.