Mobil 16 NİSAN 2010 / 09:34

Daha akıllı bir İstanbul düşü

IBM Türkiye ve Yeditepe Üniversitesi Fütürizm Kulübü 'bir İstanbul düşlüyor'.

IBM Türkiye ve Yeditepe Üniversitesi Fütürizm Kulübü 'bir İstanbul düşlüyor'.


IBM Türkiye ve Yeditepe Üniversitesi Fütürizm Kulübü'nün daha akıllı bir İstanbul için "Bir İstanbul Düşle" sloganıyla fikirler, hayaller ve projelerin yarışacağı bir etkinlik düzenleniyor.

Yarışmada "IBM - Smarter City" içeriği uyarınca İstanbul'un sorunlarına akılcı ve uygulanabilir çözüm önerileri içeren fikir ve projeler ile daha yaratıcı, daha paylaşımcı, herkesin yaşamaktan daha çok zevk aldığı bir İstanbul yaratma fikri ön planda tutulacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler İstanbul'un bugünkü tüm sorunları ve teknolojik alt yapı engellerinin nasıl aşılabileceğine dair çözüm önerilerini yazılı olarak açıkladıktan sonra görselle desteklenebilecek.

Projelerden beklenenler ise, tam anlamıyla projenin konusu ve problemin tanımı, bu problemin İstanbullular üzerinde yarattığı olumsuzluklar, bu olumsuzlukların yok edilmesi için çözüm önerileri, bu çözüm önerilerinin yaratıcılığı, akılcılığı ve uygulanabilirliği, uygulanan çözümlerin getireceği faydalar şeklinde özetleniyor.

Yarışmayla ilgili daha detaylı bilgiye www.smarteristanbul.com adresinden ulaşmak mümkün.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun