Mobil 17 ŞUBAT 2012 / 12:00

Çoluk çocuk tablet derdine düştü

Çocuklar artık top yerine tabletle oynuyor

Nielsen araştırmasına göre, tablet cihazlar bulunan evlerde çocukların yaklaşık yüzde 70’i bu cihazları kullanıyor.Futbol oynamak ya da oyuncak bebeklerle oynamak artık çocukları tatmin etmiyor. Nielsen araştırmasına göre, tablet cihazlar bulunan evlerde, çocukların yaklaşık yüzde 70’i bu cihazları kullanıyor. Nielsen kıyaslamasına göre bu, geçen yılın üçüncü çeyreğine kıyasla yüzde 7’lik artışı da ortaya koyuyor.

Reuters’in haberine göre, iPad ve Amazon’un Kindle Fire’ı gibi tabletleri kullanan çocukların yaklaşık yüzde 77’si bunlarda oyun oynuyor. Yüzde 57’lik bir bölüm ise tabletleri eğitim amacıyla kullanıyor.

Yaklaşık yüzde 55’lik bir bölümün tableti kullanma sebebi seyahat ederken eğlenmek olurken, yüzde 43’ünün kullanma gerekçesi televizyon programları veya filmler izlemek.
YORUMLAR
selin tunalı 18 MART 2014 / 20:32 0 0
çok güzeller
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun