Mobil 24 MART 2009 / 14:51

Çevreci katamaranlar geliyor

Aralık 2008’de İsveç Gothenburg’da ilk ön çalışmaları yapılan 200 kişi ve 50 bisiklet kapasiteli ilk deniz otobüsü- dolmuşlar tanıtıldı.

Aralık 2008’de İsveç Gothenburg’da ilk ön çalışmaları yapılan 200 kişi ve 50 bisiklet kapasiteli ilk deniz otobüsü- dolmuşlar tanıtıldı.


Yeni ulaşım araçları az enerji ile çalışıyor. Çevreyi kirletmiyor. 25 metre uzunluğundaki katamaran bilinen teknolojilerle çalışıyor. Yanaşma limanlari 'U' şeklinde tasarlanıp biniş ve inişler sabit yönlerden gerçekleştiriliyor. Lüzumsuz tüm taşıması ağır fonksiyonlar iskelelere ve limanlara yerleştirilmiş. Katamaran çok hafif ve su ile irtibat eden kısmı oldukça az. Bu sayede hızlı hareket edebiliyor.


Sert hava ve kalabalık deniz trafik şartlarına uygun olmayan katamaranlar daha çok kısa mesafeli boğaz, göl, iskele ve ada taşımacılığı için uygun. Her iki saatte bir bataryaların değiştirilmesi gerekebilir.www.submanufacturer.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun