Mobil 29 NİSAN 2014 / 15:26

Buluttan bir kağıt düştü

Xerox belli bir ağa ve sunucuya bağlı olmadan istenilen yerde, herhangi bir marka yazıcıdan mobil baskı alınmasını sağlayan Xerox Mobil Bulut Baskı çözümünü yeniledi. Xerox’un baskıyı bulunulan yer ve zamandan bağımsızlaştıran Xerox Mobil Bulut Baskı çözümü yenilendi. Xerox Mobil Bulut Baskı 2.0, belli bir ağa ve sunucuya bağlı olmadan, e-posta uyumlu bir mobil cihazdan herhangi bir marka yazıcıya baskı gönderilmesini sağlıyor.
IOS, Android, Windows, Blackberry cihazlarla sorunsuz çalışıyor.
Mobil çalışanlar, akıllı telefon veya tablet cihazlarına herhangi bir sürücü yazılımı yüklemeden veya kablolu bir bağlantı kurmadan bu çözümü kullanabiliyor. Mobil çalışanların bulundukları yerdeki, yazıcı sahibi kişi ve kuruluşlardan erişim ve baskı izni istemek dışında bir şey yapmaları gerekmiyor. Bastırılacak doküman, yazıcının e-posta adresine gönderilerek basılabildiği gibi, Xerox Print Portal adlı yazılım uygulaması kullanılarak da basılabiliyor. Xerox Print Portal çözümü iOS, Android, Windows, Blackberry tabanlı mobil cihazların uygulama mağazalarından Xerox Print Portal adı ile aranarak ücretsiz indirilebiliyor.
Gelişmiş arayüzüyle farklı özellikte baskılar alınabiliyor
Mobil çalışanların yazdıracağı dosyanın kaynağı e-posta dışında, Microsoft Office, Adobe Acrobat, resim dosyası veya daha farklı dosya türleri de olabiliyor. Xerox Mobil Bulut Baskı 2.0, Xerox Print Portal ile erişime açık olunan yazıcılarıotomatik olarak tarıyor ve liste halinde sıralıyor. Xerox Print Portal uygulama arayüzünden istenilen baskı ayarları ile çıktı alınabiliyor. İş akışlarının kesintiye uğramamasını sağlayan bu çözüm, çalışan performansını ve iş verimliliğini artırıyor.
Kullanım özellikleri kişiselleştirilebiliyor
Xerox Mobil Bulut Baskı çözümü kişi ve kuruluşların büyüklüklerine göre farklı lisanslama ücretleri ile sunuluyor. Kurumsal kullanıcılar isterlerse, içinde yönetici paneli bulunan paketlerle, mobil çalışanlarına istedikleri miktarda ve özelliklerde baskı alma yetkileri tanımlayarak bu çözümü sunabiliyor. Xerox Mobil Bulut Baskı 2.0 çözümü, Türkiye’de Mayıs ayı itibariyle kullanıma sunulacak. Kullanım ücreti cihaz başına veya kullanım kredisine göre belirlenecek.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun