Mobil 13 TEMMUZ 2011 / 16:49

Bu tablet Full HD’den bile daha HD olacak

Motorola’nın dikkat çeken tableti Xoom’un yerine çok yüksek çözünürlüklü ekrana sahip ve ‘Ice Cream Sandwich’ ile donatılmış bir model gelecek.Motorola Xoom ile tablet pazarındaki bilinirliğini artırarak iyi bir yer edinmeye çalışırken Xoom’un yerine geçecek yeni modelle ilgili detaylar da gelmeye başladı. 16:9 ekran oranı yerine 4:3 oranının tercih edildiği söylenen yeni modelin ekran çözünürlüğü ise çarpıcı: 2048 x 1536 piksel.

Bu çözünürlük Full HD olarak bilinen 1920 x 1080 piksellik çözünürlüğün de üzerinde ancak bu çözünürlükte bir içerik bulunmadığından şimdilik bu özellik sadece masaüstü ve ‘upscale’ edilebilen uygulamalarda işe yarayacak gibi görünüyor.

Bu bilgileri edinin kaynaklar aynı zamanda tabletin Xoom’dan belirgin bir oranda ince olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca tablette Ice Cream sandwich olarak bilinen işletim sistemi kullanılacak. Bu işletim sistemi Android 2.3 Ginerbread ve 3.0 Honeycomb’un birleşiminden oluşuyor ve iki yazılımın da ‘iyi yanlarını’ alıyor.

Son bilgi ise tabii ki kullanılacak işlemciyle ilgili. Bu yıl piyasaya çıkma olasılığı bulunan üründe, Motorola’nın Nvidia ile olan yakın teması da göz önünde bulundurulduğunda, Tegra 3 kullanılacak olması ihtimal dahilinde.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun