Mobil 27 EKİM 2010 / 12:26

Bu program öğrencileri hayata hazırlayacak

Programa ilk kez katılan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri SAP çözümlerini ve uygulamalarını öğrenecek.

Programa ilk kez katılan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri SAP çözümlerini ve uygulamalarını öğrenecek.


SAP, dünyanın gelişmiş ülkelerinde uyguladığı SAP Üniversite İş Birliği Programı’nı Türkiye’de de başlattı. SAP Üniversite İş Birliği Programı’na Türkiye’den ilk olarak Bahçeşehir Üniversitesi dahil oldu.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin özellikle Mühendislik ve İşletme Bilimleri fakültelerindeki öğrencilere, programın sunduğu özel müfredat kapsamında SAP ders olarak okutulacak. Üniversitede ilk olarak bu fakültelerdeki akademik kadro, SAP çözüm ve uygulamaları hakkında bir eğitim alacaklar.

Öğrenciler, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) başta olmak üzere, iş dünyasında şirketlerin kullandığı iş süreçleri çözümlerini üniversitede öğrenme fırsatı bulacaklar. Öğrencilere iş hayatına başlamadan önce, şirketlerin iş süreçlerini nasıl yönettikleri öğretilecek, teorik olarak gördükleri mesleki bilgi ve becerileri uygulamalı olarak kullanma fırsatı verilecek.

Eğitim programı neleri kapsıyor?

SAP Üniversite İş Birliği Programı; mühendislik, fen ve işletme fakülteleri ile bilgisayar, bilgi teknolojileri, muhasebe, finans, pazarlama ve satış alanları ile ilgili bölümlere güncellenen bir müfredat sunuyor. İşe ve uygulamaya yönelik bilgilerle donatılan öğrenciler arasından SAP kullanma yeteneklerini geliştirenler, uluslararası geçerliliği olan SAP sertifikalarına sahip olma şansı da yakalıyor.