Mobil 17 HAZİRAN 2009 / 13:05

Bu otomobil satılık değil!

Hidrojenli otomobillere bir yenisi daha eklendi. Urban'ın yaratıcısı Hugo Spowers bu otomobilin satılmasından yana değil.

Hidrojenli otomobillere bir yenisi daha eklendi. Urban'ın yaratıcısı Hugo Spowers bu otomobilin satılmasından yana değil.


Hidrojenle çalışan otomobillerin çok talibi olmaması ve buna bir de saatte 80 km gibi düşük bir maksimum hızın eklenmesi; Urban hidrojen otomobili ilk bakışta cazibesiz gösterebilir. Ancak tasarımcı Hugo Spowers'ın otomobille alakalı planları çok farklı. Kendisi bu otomobili bir ürün servis sistemi olarak sunmaya planlıyor. Yani Urban sadece kiralanabilecek. Bireyselliğin ön planda vurgulandığı bir sektörde, bu yaklaşım nasıl bir tepki alacak bilinmez. Urban'ın aylık kirası 325 dolar olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun