Mobil 13 EKİM 2011 / 13:22

BlackBerry servisleri normale döndü

BlackBerry servisleri normale döndü

RIM'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye saati ile sabah sekiz sularında servisler çalışmaya başladı.Research in Motion'ın (RIM) üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Şirket, akıllı telefonların mucidi olarak bilinse de son dönemde dokunmatik ekranlı telefon pazarında geride kalması ve tableti PlayBook ile beklediği başarıyı gösterememesi nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Bunların yanına bir de telefonu farklı kılan servislerin üç günü aşan süreyle kullanılamaması eklendi.

RIM'den yapılan açıklama şu şekilde:
"Bugün 08:00 (TSİ) itibariyle Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan’daki tüm servislerimiz, önemli bir iyileşme göstererek hizmet vermektedir. Durumun sürekliliğini sağlamak için takibimiz 7x24 devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

Avrupa'daki sunucularda yaşanan sıkıntı nedeniyle tüm dünyadaki BlackBerry kullanıcıları olumsuz etkilenmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun