Mobil 16 HAZİRAN 2011 / 14:27

Blackberry PlayBook tableti keşfetme sırası Türk uygulama geliştiricilere geldi

“Meet the BlackBerry PlayBook” etkinlikleriyle BlackBerry PlayBook tabletini dünyanın dört bir yanındaki uygulama geliştiricilerle buluşturan Research In Motion (RIM), etkinliğin İstanbul ayağını 21 Haziran 2011 Salı günü Mövenpick Hotel’de Türk uygulama geliştiriciler için gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz haftalarda Adobe Creative Future İstanbul etkinliğiyle sektör profesyonellerinin karşısına çıkan BlackBerry PlayBook, bu kez de “Meet the BlackBerry PlayBook” etkinliğiyle Türkiye’deki uygulama geliştiricilerle bir araya geliyor.

Mövenpick Hotel’de yarım gün sürecek olan etkinlik, RIM Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury’nin açılış konuşmasının ardından RIM BlackBerry PlayBook ekibinin sunumuyla İş ve Teknoloji olmak üzere iki farklı paralel oturum ile devam edecek. Türk uygulama geliştiricilerin yakından inceleme fırsatı bulacağı BlackBerry PlayBook tableti hakkındaki sunum ve konuşmaların yanı sıra sorular da BlackBerry Teknik ekibi tarafından cevaplanacak.

İş Oturumu’nda “BlackBerry Uygulama Dünyası ve “Gelir Elde Etme Stratejileri”, “Kurumsal Dünyada BlackBerry Playbook Tableti” ve “Multiscreen Stratejinize BlackBerry Çözümlerini Entegre Edin” konu başlıkları; Teknoloji Oturumu’nda ise “Daha iyi BlackBerry PlayBook Uygulamaları Tasarlamak”, “BlackBerry WebWorks Uygulamaları Geliştirmek” ve “BlackBerry Geliştirici Yol Haritası” başlıkları BlackBerry PlayBook Ekibi ve yetkilileri tarafından ele alınacak.

Uygulama geliştiricilere yeni fırsatlar sunulacak

“Meet the BlackBerry PlayBook” etkinliğinin yanı sıra RIM, Türkiye’deki uygulama geliştiriciler için farklı fırsatlar da sunuyor. 2011 BlackBerry Developer Challenge yarışması ile toplam 3 milyon Dolar değerinde ödül dağıtacak olan RIM, “BlackBerry PlayBook ve BlackBerry 6 için geliştirilen En Yaratıcı WebWorks uygulaması” yarışmasına Türkiye’deki uygulama geliştiricilerin de katılımını bekliyor.

Yalnızca uygulama geliştiricilere açık olacak “Meet the BlackBerry PlayBook” etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak isteyen uygulama geliştiriciler http://uk.blackberry.com/campaign/tr_mtp_event.jsp linkini ziyaret edebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun