Mobil 26 EKİM 2011 / 16:30

BlackBerry, iş dünyasını bulutta topluyor

Research In Motion (RIM), Microsoft Office 365 için geliştirilen Microsoft Exchange Online’ı hayata geçirdi. Bu yeni servis, özellikle orta ölçekli işletme ve kurumları hedefliyor.Servis, Microsoft Exchange Online’ı BlackBerry akıllı telefonlara taşıdığı gibi, şirketlerin bulut üzerinde BlackBerry dağıtımlarını yönetebilmelerini de sağlıyor. Söz konusu servisin beta sürümü 30’dan fazla ülkede kullanım için hazır.

Bu yapıyla ilgili bilgi veren RIM Başkan Yardımcısı Alan Panezic, BlackBerry Business Cloud Servisleri’nin şirketlerin ve devlet kurumlarının Microsoft Office 365’i BlackBerry akıllı telefonlarına taşıyabilecekleri ve bulut üzerinde dağıtımını yapabilecekleri basit ve uygun maliyetli bir çözüm olduğunu vurguladı.

Bu sistemle BlackBerry akıllı telefonları üzerinden Microsoft Exchange Online e-posta, takvim ve ‘görevler’ verilerine erişim mümkün olacak. Sistemde yer alan BlackBerry Balance teknolojisi ise şirket güvenliğini ve kişisel gizliliği sağlarken, kişisel ve profesyonel kullanımı birleştirecek.BT yöneticilerinin BlackBerry telefonlarını her yerden yönetebilmeleri ve bu cihazlarına ulaşabilmeleri için web tabanlı konsolun yer aldığı uygulamada, çalışanların, akıllı telefon güvenlik fonksiyonlarına online erişimleri mümkün olacak. Böylece cihazın kaybolması veya çalınması gibi durumlarda kullanıcıların cihaz şifresini sıfırlayabilmesi, uzaktan kilitleyebilmesi veya cihaz üzerindeki bütün bilgileri temizleyebilmesi de mümkün olacak.

Microsoft Office 365 müşterileri, BlackBerry Business Cloud Servisleri’nin beta sürümüne www.blackberry.com/beta/businesscloud adresinden kayıt olabiliyor. Microsoft Office 365 kullanan orta büyüklükteki şirket ve kurumlar, ek ücret ödemeden bu bulut tabanlı hizmete ulaşabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun