Mobil 21 EKİM 2011 / 10:20

BlackBerry BBX platformu duyuruldu

RIM, BlackBerry akıllı telefon ve tabletleri için gelecek nesil platformu BlackBerry BBX’i duyurdu.Research In Motion (RIM), BlackBerry DevCon Americas 2011’de, kullanıcıları, cihaz, içerik ve hizmetleri birbiri ile bağlantı kurması için, BlackBerry platformunun ve QNX platformunun en iyi özelliklerini bir arada sunan gelecek nesil mobil platformu BlackBerry BBX’i tanıttı.

RIM buna ek olarak, BlackBerry akıllı telefonları ve tabletleri için WebWorks, BlackBerry PlayBook için Native SDK ve BlackBerry PlayBook OS 2.0 Beta’da Android uygulamalarını destekleyen geliştiricilere yönelik araç güncellemelerini de duyurdu. RIM, geliştiricilerle, BlackBerry uygulamalarını hem bugün hem de gelecekte nasıl geliştirip bundan nasıl fayda sağlayabilecekleri konusunda bilgiler paylaştı.

RIM Başkanı ve Co-CEO’su Mike Lazaridis; "Günde yaklaşık 5 milyon BlackBerry uygulamasının indirilmesine paralel olarak müşterilerimiz BlackBerry’yi geliştiriciler için en kârlı platformlardan biri haline getirdi” diye konuştu ve sözlerine şöyle devam etti: "BlackBerry ve QNX platformları gelecek nesil BBX platformuna geçerken, geliştiricilere DevCon’da daha zengin uygulamalar geliştirmeleri için gereken araçları ve akıllı telefon ve tablet uygulamalarını en iyi şekilde nasıl geliştireceklerine dair yol gösteriyoruz."

BlackBerry BBX

BlackBerry akıllı telefonları ve tabletleri için geliştirilen yeni nesil BlackBerry platformu BBX, en iyi BlackBerry ve en iyi QNX özelliklerini bir arada sunuyor. BBX platformu, BBX-OS’yi kapsayarak BlackBerry bulut hizmetleri sağlayacak ve hem HTML5, hem de yerel geliştiriciler için geliştirme ortamlarını destekleyecek. BBX ayrıca bugün–Native SDK, Adobe Air/Flash ve WebWorks/HTML5’in yanı sıra Android uygulamaları için BlackBerry Runtime dâhil mevcut olan BlackBerry PlayBook araçların herhangi birini kullanarak geliştirilen uygulamaları gelecekteki BBX tabanlı tablet ve akıllı telefonlarda da destekleyecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun