Mobil 21 EKİM 2008 / 10:45

Bilim güzeldir!

BBC belgesellerinden tanınan Lord Robert Winston, Uluslararası Bilim Toplantısı dolayısıyla 24-25 Ekim tarihlerinde İstanbul’da olacak.

BBC belgesellerinden tanınan Lord Robert Winston, Uluslararası Bilim Toplantısı dolayısıyla 24-25 Ekim tarihlerinde İstanbul’da olacak.


British Council’ın düzenlediği Bilim Güzeldir Projesi, gençlerin bilim kariyerine yönelmesi yolunda çalışmalar yapıyor. Bilim ve toplum profesörü olarak tanınan Lord Robert Winston, British Council’ın bir etkinliği olan İstanbul Uluslararası Bilim Toplantısı kapsamında katılacağı seminer ve bilim manifestosunun yayınlanması için 24-25 Ekim tarihlerinde İstanbul’u ziyaret edecek. 24 Ekim’de İTÜ Ayazağa kampüsünde yapacağı “Bilim Herşeyin Cevabı mı?” konulu konuşmasının ardından, 25 Ekim’de yine İTÜ’de 150 bilim elçisiyle birlikte dünyayı gelecekte bekleyen zorlukları anlatacak. Bu zorluklara karşı topluma nasıl faydalı olacaklarını ve kimlerden destek istediklerini dile getiren manifesto da saat 13:30’da Lord Robert Winston aracılığıyla yayınlanacak. Devamında da Visualise – Bilim Güzeldir gösterisi gerçekleştirilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun