Mobil 14 NİSAN 2011 / 09:35

Beyaz iPhone'lar yola çıktı

Yaklaşık 10 aylık gecikmenin ardından üreticiler Apple için beyaz iPhone üretmeye başladıklarını açıkladı. Cihazların en geç Mayıs ayına kadar piyasada olması bekleniyor.

Foxconn’un amiral gemisi olan Hon Hai Precision’dan ismini vermek istemeyen bir yetkilinin açıklamasına göre beyaz iPhone üretimi başladı. Henüz Apple yetkilileri konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınırken Apple’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller’in daha önce Twitter’dan verdiği “Beyaz iPhone Mayıs sonuna kadar satışa çıkabilir” mesajındaki taşlar yerine oturmaya başladı.

Bloomberg’in bir haberinde de beyaz iPhone’ların ABD piyasasında AT&T ve Verizon aracılığıyla piyasaya çıkabileceği bilgisine yer verildi.

Aslında Apple CEO’su Steve Jobs, iPhone 4’ün beyaz sürümünü geçtiğimiz yıl Haziran ayında tanıtmıştı ancak üretimde yaşanan problemler nedeniyle şimdilerde piyasaya çıkmasından söz edilebiliyor.

2010 yılının son çeyreğinde 16 milyon iPhone satışı gerçekleşmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun