Mobil 16 NİSAN 2012 / 12:43

BBM bağlantılı daha fazla uygulama yolda

RIM, BlackBerry akıllı telefonlar için Facebook, Twitter, BlackBerry Travel ve BlackBerry App World uygulamalarının, kullanıcıların kontaktları ile temasta kalmalarını daha da kolaylaştıracağını duyurdu.BlackBerry akıllı telefonlar için Facebook (3.0 versiyonu) ve Twitter (3.0 versiyonu) kullanıcılara, Facebook durumları ya da tweet’lerini, BBM arkadaşları ile doğrudan, uygulama içinden, paylaşma imkanı sunuyor. Kullanıcılar, yeni BlackBerry Travel uygulaması (2.5 versiyonu) ile seyahat planlarını ve uçuş değişikliklerini, belirli BBM arkadaşlarıyla ya da tüm BBM arkadaşları ile direkt olarak paylaşma imkanı veren BBM entegrasyonu sahip olacaklar.

BBM (6.2 versiyonu) ve BlackBerry App World (3.1.2 versiyonu) ile kullanıcılar, BlackBerry App World’den indirdikleri ve beğendikleri uygulamaları BBM profillerini güncelleyerek arkadaşlarına bildirebiliyor. Bu güncel BlackBerry App World sürümü ile kullanıcılar aynı zamanda, favori uygulamalarını ya da kullandıkları uygulamaların listesi ile ilgili bilgiyi BlackBerry Tag kullanarak anında paylaşabiliyor.

Konuyla ilgili konuşan RIM Uygulama Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alec Saunders, geliştiricilere, BBM bağlantısını uygulamalarının içine yerleştirme imkânı sağladıklarından bu yana, 800’den fazla BBM bağlantılı uygulamanın sunulmasına şahit olduklarını söyledi. Saunders, bugün BlackBerry App World üzerinden yüklenen yaklaşık her beş uygulamadan birinin, BBM'yle bağlantılı olduğunu belirtti.

Twitter 3.0 versiyonu indirmeye hazır olan güncellemenin, Facebook 3.0, BlackBerry Travel 2.5, BlackBerry App World 3.1.2 ve BBM 6.2 sürümleri BlackBerry App World üzerinden , önümüzdeki on gün içerisinde kullanıma hazır olacak.