Mobil 16 MAYIS 2013 / 17:40

BBM Android ve iOS'a geliyor

Orlando Florida’da gerçekleşen BlackBerry Live'da BlackBerry telefonların en fazla tercih edilme nedeninin diğer işletim sistemlerine de geleceği açıklandı.

BlackBerry, tüm dünyada 60 milyon kullanıcıya sahip popüler mobil sosyal ağı BlackBerry Messenger’ın (BBM) önümüzdeki yaz itibariyle, Apple App Store ve Google Play onayları ardından iOS (iOS6) ve Android (Ice Cream Sandwich ve üstü) platformlarında kullanılabilir olacağını açıkladı. Sağladığı hızlı ve güvenli iletişimle, teslim edildi ve okundu bildirimleri ve kişiselleştirilmiş profil ve avatarları ile sektördeki anlık mesajlaşmayı yeni bir boyuta taşıyor. BlackBerry senenin ilerleyen aylarında BBM Channels’ın iOS ve Android platformlarında da kullanılmasını bekliyor.

BlackBerry bazı pazarlarda eğlenceli ve keyifli bir BlackBerry 10 QWERTY akıllı telefon olan yeni BlackBerry Q5’i sunacağını açıkladı. QWERTY klavyeye sahip olan BlackBerry Q5 akıllı telefon, Instant Action kısa yolları ile yazımı daha da hızlandırıyor. Telefon hem fiziksel bir klavyeye hem de dokunmatik bir ekrana sahip.

BlackBerry Q5’in Temmuz’dan itibaren Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Asya ve Latin Amerika pazarlarında satışa sunulması bekleniyor.

BlackBerry’den Yeni BBM Channels

BlackBerry, dünya çapında 60 milyon kullanıcıya sahip ünlü mobil sosyal ağ uygulaması olan BlackBerry Messenger (BBM) özelliklerini bir adım öteye taşıyarak BBM Channels’in Beta sürümünü duyurdu. BBM içerisinde yeni bir sosyal etkileşim platformunun yaratılması ile kurulan BBM Channels, kullanıcıların BBM üzerinden şirket, marka, ünlüler ve çeşitli gruplar ile bir araya gelmesini sağlayacak.BBM Channels’ın özellikleri şöyle:

· Kanal yaratmak – anlık olarak bir kanalın yaratılmasına, edit edilmesine ve yayınlanmasına olanak sağlıyor, üstelik kanalda herhangi bir kişi kısıtlaması yok.

· Farklı kanalları keşfedin – BBM Channels içerisinde bulunan alan sayesinde farklı kanallar keşfedilebiliyor. Kanal davetleri BBM arkadaşları ile paylaşılabiliyor ve kişiler kanalını PIN ve QR code kullanarak ekleyebiliyor.

· Görüntüleme – Seçilen BBM Channel’da yer alan profillerin görüntülenmesine olanak sağlıyor.

· Kayıt olma – Bir kanala kayıt olmak, o kanalın sahibinin anlık iletilerle haberler, fırsatlar, etkinlikler ve benzeri paylaşımlarda bulunmasına olanak sağlıyor.

· Konuşmaya Katılın – Kayıt olunan kanaldaki paylaşımlara yorum yapılabiliyor veya ” beğenilebiliyor”. Kanal sahipleri diledikleri kişiyle doğrudan iletişime de geçebiliyor.

· İstatistikler – Yeni uygulamanın içerisinde yer alan ölçümleme araçları ile takipçilerin analizi yapılabiliyor.

Bugünden itibaren BBM kullanıcıları MERCEDES AMG PETRONAS Formula One Team’i BBM Channels’larına ekleyebilir. BlackBerry ayrıca birçok şirket ile görüşmelerini sürdürüyor.

BBM Channels’ın Beta sürümü BlackBerry 10 akıllı telefonları ve BlackBerry 5 OS ile 7.1 işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabilir durumda. Daha fazla bilgi için www.BlackBerry.com/betazone adresine ulaşabilirsiniz.

BlackBerry Enterprise Service 10’nun (BlackBerry Kurumsal Hizmeti) 10.1 güncellemesi hazır

Kurumsal şirketlerin, çalışanlarının mobil cihaz yönetimlerini kolaylaştıran Enterprise Mobility Management (EMM) (Kurumsal Mobil Yönetim) çözüm yeniliği ile BlackBerry® Enterprise Service 10’un 10.1 güncellemesinde kurumların sahibi olduğu BlackBerry, iOS, Android™ cihazların yönetimi yeni bir seviyeye taşındı. Yeni açıklanan güncelleme, maksimum seviyede güvenlik gerektiren devlet kurumları ve denetlenen şirketler için “denetim seviyesi” IT politikaları ve özellikleri getiriyor. Güncelleme, BlackBerry 10 ve BlackBerry işletim sistemine sahip akıllı telefonların tek bir server’dan yönetilmesine olanak sağlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun