Mobil 03 KASIM 2009 / 13:34

Barnes&Noble, EPUB e-kitap standardına ağırlık veriyor

Adobe ve Barnes&Noble şirketi, açık EPUB standardına dayalı e-kitap standardı için güçlerini birleştirdi.

Adobe ve Barnes&Noble şirketi, açık EPUB standardına dayalı e-kitap standardı için güçlerini birleştirdi.


 

Adobe ve Barnes&Noble şirketi açık EPUB standardına dayalı e-kitap standardı için güçlerini birleştirdi. Aynı zamanda bu iki şirket, Adobe ve Barnes&Noble teknoloji tabanlı içerik koruyucu standardı geliştiriyor.

Bu işbirliği, Barnes&Nobles kullanıcılarına e-okuyucu donanımının yanında iPhone, BlackBerry ve diğer akıllı telefonlar için Adobe teknoloji korumalı dijital içeriğe geçiş sağlayan e-okuyucu yazılımı da sağlıyor. Bunun yanı sıra Adobe Reader Mobile yazılım geliştirme kiti kullanan e-kitap kullanıcıları, içeriği satın alabilecek ya da BN.com adlı internet sitesinden takip edebilecek.

Barnes&Noble Yöneticisi William J.Lynch ise konu hakkında şunları söyledi: "Adobe teknolojisine dayalı içerik koruma standardı üzerine Adobe ile işbirliği ve EPUB e-kitap standardı sayesinde, Barnes&Nobles en zengin içerik serisine erişmiş oldu. Bu işbirliği ile Adobe tüketicilere her an, her yerde ya da hangi cihaz olursa oldun istedikleri dijital içeriği sağlayabilecek."

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun