Mobil 30 EKİM 2008 / 12:56

Az kaynak kullanımlı etkin koruma

Norton, AntiVirus 2009 ve Norton Internet Security 2009’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinde kullanıcıların erişimine hazır olduğunu duyurdu.

Norton, AntiVirus 2009 ve Norton Internet Security 2009’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinde kullanıcıların erişimine hazır olduğunu duyurdu.


28 Ekim 2008 tarihinde İstanbul’da 15’incisi gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Symantec EMEA Bölgesi Ürün Pazarlama Yöneticisi Con Mallon yaptığı sunumla Norton AntiVirus 2009 ve Norton Internet Security’nin özelliklerini anlattı. Tarama motorlarından kullanıcı arayüzüne kadar çözümün hemen her noktasında etkili olan 300’den daha fazla yeni özellikle güçlendirilen Norton 2009 ürünleri “performansa sıfır etki” hedefiyle tasarlanmış. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinde kullanıcıların erişimine hazır olan yeni güvenlik çözümleri az kaynak kullanarak etkin koruma sağladığı konusunda hayli iddialı.


Hız açısından yeniden yapılandırılan Norton 2009 ürünleri, ortak dosyaların taranması ihtiyacını ortadan kaldırarak, düzenli olarak taranması gereken dosya sayısını azaltıyor. Hızlı kurulumuyla dikkat çeken Norton Internet Security 2009, sadece 52 saniyede kuruluyor ve 7MB’dan daha az bir hafıza kullanıyor. Tarama işlemini de sadece 33 saniyede gerçekleştiren Norton 2009 ürünleri, tehditleri kullanıcıları etkilemeden önce durdurmak üzere bir arada  çalışan teknolojilerden oluşan çok katmanlı bir sistem olan, Norton Protection System’i (Norton Koruma Sistemi) içeriyor. Bu sistem, firefox ve IE için, kullanıcıyı web tabanlı saldırılardan uzak tutan Web Tarayıcı Koruma, çoklu ortam saldırılarını önlemek için geliştirilmiş Saldırı Önleme Sistemi Motoru ve bilinmeyen tehditlerine karşı gerçek zaman koruması sağlayan gelişmiş Sonar Teknolojisi özelliklerini sunuyor. Bilgisayarda yer alan ciddi boyuttaki virüs bulaşmalarına karşı sistemi kurtarma olanağını tanıyor.


Symantec’in online mağazası “” adresinden temin edilebilen Norton Antivirüs 2009 ve Norton Internet Security 2009 ürünlerinin Türkçe versiyonları ise Kasım ayından itibaren Türkiye pazarına sunulacak.


www.symantecstore.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun