Mobil 17 AĞUSTOS 2011 / 16:57

Ayranı yok ama Android'i var

Açlık sınırında yaşayan Kenya’da 80 dolarlık akıllı telefonlar kapış kapış satılıyor.Akıllı telefon satışları hiçbir ülkenin teknolojik anlamdaki gelişmişlik düzeyini göstermiyor. Bunun en büyük kanıtı ise açlık sınırında yaşayan Kenyalıların 80 dolarlık Huawei telefonları kapış kapış satın alması.

Nüfusun yüzde 40’ından fazlası günde 2 doların altında bir kazanca sahip olmasına karşın, yılın ilk aylarında operatör Safaricom üzerinden satışına başlanan 80 dolarlık telefonlar bugüne kadar 350 binden fazla kişi tarafından satın alındı.

Android ve Huawei’nin bu etkileyici satış rakamlarına ulaşması yakın bir gelecekte pazarın tamamını akıllı telefonların kaplayacağının en iyi göstergesi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun