Mobil 02 MAYIS 2011 / 13:55

Avealının ağzından çıkan söz bundan böyle şifre olarak işlem görecek

Sesli imza teknolojisi sayesinde Avea kullanıcıları artık güvenlik sorularını cevaplamak zorunda kalmıyor. 

c

Avea’nın ücretsiz olarak sunduğu yeni ‘Sesli İmza Teknolojisi’ sayesinde Avealılar seslerini bir şifre gibi kullanabilecek. Müşteri hizmetleri yetkilileriyle yapılan görüşmelerinde kimlik doğrulaması yapmak için güvenlik sorularına cevap vermek zorunda kalmayacak.

Şirket tarafından geliştirilen geliştirdiği yeni teknoloji, sesleri şifre olarak tanımlayıp işlem yapabilen bir güvenlik sistemini beraberinde getiriyor. Avea kullanıcılarının tek yapması gereken: “Avea’da şifrem sesimde saklı” cümlesini bir kez söyleyerek seslerini ücretsiz olarak imzalatmak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat: Müşterilerimizin kimlik doğrulamalarını daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilmelerine olanak tanıyan ve parmak izi kadar güvenli olan bu ses tanıma teknolojisiyle, Avea Müşteri Hizmetleri’nde yapılan işlemlerin süreleri kısalacak ve müşterilerimizin memnuniyeti de artacak.” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun