Mobil 23 TEMMUZ 2012 / 16:21

Avea, online hizmetlerine bir yenisini ekledi

Avea,yeni geliştirdiği uygulamayla birlikte kullanıcıların akıllı telefonları üzerinden fatura ödemesinden, anlık kullanım bilgisine, tarife değişikliğinden, paket satın almaya kadar pek çok işlemi online olarak gerçekleştirebilmesine olanak tanıyor. Online işlemlere ve servis tabanlı kanallara yaptığı yatırımlara devam eden şirket, akıllı cihaz kullanan müşterilerine sunduğu hizmetlere bir yenisi daha ekledi. Avea Online İşlemler Uygulaması'yla abonelerinin hatlarına ait online işlemleri cep telefonlarından yapmalarına imkan sağlıyor.

Tüm bireysel ve kurumsal abonelerin ücretsiz olarak faydalanabileceği uygulama, abonelerin hat işlemlerinden fatura ödemeye, 3G işlemlerinden katma değerli servislere kadar pek çok işlemi mobil olarak yapabilmelerine olanak sağlıyor.

Uygulamayla birlikte kullanıcılar yurtdışında olsalar bile güncel tarifelerinde değişiklik yapabilirken, faturalı-faturasız hat kullanım detayı, fatura görüntüleme, otomatik ödeme talimatı verme, paket ve servis abonelikleri gibi daha bir çok işlemi de akıllı cihazlarından gerçekleştirebilecekler.

Konuyu değerlendiren Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat, her şeyin mobil olduğu bir iletişim çağında olduğumuzu belirtti. Onat, akıllı telefon ve mobil cihaz kullanım sayısının her geçen gün arttığını söylerken, şirket olarak işlemleri bu yöne çekmek istediklerini ifade etti.

Online İşlemlerde en çok kullanılan servislerin mobile taşındığı Avea Online İşlemler Uygulaması, sürekli güncellenecek ve yeni servislerin de ekleneceği içeriği ile iOS (iPhone), Android (Samsung, HTC, Sony Ericsson, Motorola, Huawei, ZTE gibi akıllı telefonlar), Blackberry OS ve Symbian (Nokia) işletim sistemli cihazlardan ücretsiz olarak indirilebilecek. Uygulamanın kullandığı veri de ücretsiz olacak.

Uygulamayı indirmek için cihazınızın uygulama dükkanına girerek uygulamanın adını aratmanız yeterli.