Mobil 22 KASIM 2012 / 15:07

Avea ilk akıllı telefonunu piyasaya sundu

Avea ilk akıllı telefonunu piyasaya sundu

Avea, kendi markasını taşıyan giriş seviye akıllı telefon "Avea in Touch"ı düzenlediği basın toplantısıyla kullanıcıların beğenisine sundu. Giriş seviye bir akıllı telefon olan Avea in Touch, Yandex'le birlikte geliştirilen 3 boyutlu teması, verimli bir şekilde kategorize edilmiş paneller ve önyüklü uygulamaları kaldırabilme özelliğiyle dikkat çekiyor. 114x56.5x11.9 mm boyutlarında ve 130 gram ağırlığında olan telefon, Android 2.3.5 işletim sistemine sahip. ZTE ile ortak üretilen telefon, 3.5 inç’lik dokunmatik ekrana ve 600 MHz işlemciye sahip.

Teması ve içindeki tüm mobil uygulamaları ise Avea bünyesindeki mühendisler ve 10 iş ortağının katkılarıyla hazırlanan telefon, güvenlik, online işlemler, AveaMüzik, Tivibu cep, AveaLig gibi pek çok ön yüklü uygulamalarıyla birlikte geliyor."Amaç; herkesi akıllı telefon sahibi yapmak"

Avea inTouch’ın tanıtım toplantısında konuşan Avea CEO’su Erkan Akdemir; yüzde 22’lik oranla en yüksek akıllı telefon kullanıcı oranına sahip operatör olduklarını vurgulayarak, 2012 yılının ilk üç çeyreğine göre akıllı telefon satışlarını yüzde 81 oranında artırdıklarını söyledi. Akdemir, tanıtımı yaptıkları akıllı telefonla birlikte telefonlarını değiştirmek isteyen ya da kullanmak için en uygun koşulları bekleyenlere, mobil dünyanın kapılarını açmak istediklerini dile getirdi.

Yaptığı konuşmada dünyada 2012’nin ilk 9 ayında akıllı cep telefonu satış adedinin 478 milyona ulaştığına dikkat çeken Akdemir, 2012 yılı ilk 9 aylık sonuçlarına göre Türkiye’de akıllı cep telefonu satış adetlerinin ise yüzde 45 artış göstererek 3.72 milyona ulaştığına dikkat çekti.

Akdemir yaptığı konuşmada ayrıca, önemli bir başarıya imza atarak son 3 aydır, mobil genişbant trafiğinde cepten internet kullanımının bilgisayardan internet kullanımı üzerine çıktığını, bunun da müşterilerinin gerçekten akıllı telefon kullanmayı sevdiğini ve günlük hayatlarının merkezine aldıklarını gösterdiğini ifade etti.Yeni akıllı telefonlar da yolda

Toplantıda konuşan Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, yıllardır müşterilerden aldıkları geri dönüşler ve onların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet verdiklerini söyledi. Ertürk, müşteri odaklı düşünme yapılarına devam edeceklerini belirtirken, yakın zamanda Avea inTouch gibi yeni akıllı telefon modellerini de müşterilerle buluşturacaklarının mesajını verdi.

Avealılar Avea inTouch’a, peşin fiyatına 399 liraya ya da taahhüt vererek; internet paketli teklif, herşey dahil teklif veya tarifelerine ek 1 liradan başlayan teklif seçeneklerinden faydalanarak sahip olabilecekler. Kampanya kapsamında Avea inTouch sahibi Avealılara ayrıca, AveaMüzik’ten 200 şarkı, 3 ay boyunca 1 GB internet ve Tivibu cep aboneliği de hediye edilecek.
ETİKETLER : android Avea avea in touch ZTE
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun