Mobil 04 AĞUSTOS 2011 / 17:13

Avea'dan Sağlık Alanında Devrim Yaratacak Proje: Mobil Tahlil

Avea'dan Sağlıkta Devrim Yaratacak Proje: Mobil Tahlil

Kaliforniya Üniversitesi (University of California Los Angeles/UCLA) ve aynı üniversiteden bioteknoloji ve nanoteknoloji alanındaki çalışmalarıyla fark yaratan Dr. Aydoğan Özcan'ın sağlıkta yeni bir dönem başlatan çalışması, Avea'nın ortaklığı ve katkılarıyla Mobil Tahlil Projesi olarak hayat buluyor.

Proje, 7000'e yakın sağlık ocağını, merkezlerdeki gelişmiş sağlık kuruluşlarına bağlayacak bir köprü olacak. Mobil Tahlil Projesi ile kan sayımı gibi tahliller, sıtma, AIDS ve tüberküloz vb. hastalıklara cep telefonu kullanılarak uzaktan tanı ve teşhis konulması mümkün olabilecek.

Türkiye'nin Ar-Ge Merkezi belgesine sahip ilk ve tek operatörü olan Avea, mobil teknolojinin hayatın her alanına katkı sağlayacak şekilde yayılması amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Detaylı bilgi için http://www.avealabs.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER : Avea mobil tahlil projesi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun