Mobil 22 ARALIK 2009 / 13:22

Audi, Google Earth desteğine "evet" dedi

Audi Google Earth'ü kullanan ilk otomobil markası olacak.

Audi Google Earth'ü kullanan ilk otomobil markası olacak.


Google ve Alman Audi firmasının yaptığı bir anlaşmaya göre yeni Audi A8'lerde Google Earth kullanılarak araç içerisindeki bir ekrandan Google Earth görüntüleri aktarılacak. Audi böylelikle Google Earth'ü kullanan ilk otomobil markası olacak. Yapılan açıklamaya göre; Google da bu teknolojiyi otomobillerde kullanmaya karar vererek bir ilki gerçekleştirmek istiyor.

Bu yenilik sayesinde A8 sahipleri ekrandan yolu 3D uydu görüntüsü halinde takip edebilecek. Bununla birlikte çevre hakkında bilgi sahibi olabilecek. Çevredeki gidilip görülmesi gereken yerleri kolaylıkla bulabilecek hatta bu yerler hakkında Wikipedia bilgisine bile ulaşabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun