Mobil 07 OCAK 2016 / 13:02

Asus Zenpad 10 inceleme

Asus'un uygun fiyat etiketiyle satışa sunduğu Zenpad 10'u inceledik.

Her ne kadar Türkiye’de üst segment akıllı telefonlar ağırlıklı olarak tercih ediliyor olsa da insanların tercihleri ve ihtiyaçları aynı değil. Kimisi telefonunda oyun oynamayı tercih ederken kimisi kameraya önem veriyor ve bol bol fotoğraf / video çekiyor. Bazı kullanıcılar içinse Facebook veya Twitter’ın düzgün bir şekilde çalışması yeterli. Tabletlere baktığımızda da benzer bir manzara için karşılaşıyoruz. Büyük oranda iPad modelleri tercih edilirken, daha hafif işlemler için kullanılabilecek, daha ucuz yollu modeller de belirli bir kesim tarafından satın alınıyor. Asus’un 10 inçlik yeni Zenpad 10 modeli, sosyal ağlar ve video / ses medyalarının oynatılmasını amaçlayan ve fiyatı da buna göre uygun olan bir tablet.

Sağlam bir kasa

10 inçlik 1280 x 800 piksel IPS ekrana sahip olan Asus Zenpad 10, plastik bir gövdeye sahip. Fakat bu gövdenin bir nevi “Nokia plastiği” kıvamında ve oldukça sağlam olduğunu belirtmekte fayda var. Ekran, Gorilla Glass kaplı. Ekranın üst kısmında ses seviyesi tatmin edici bir çift hoparlör bulunuyor. Ön yüzeyde stereo hoparlörlerin bulunması, film izlerken daha fazla keyif alınmasını sağlıyor. Ekranın hemen üstünde, hoparlörlerin hemen altında yer alan 2 megapiksellik selfie kamerası da ihtiyaç halinde kullanılabilecek nitelikte. Arka tarafta ise 5 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Arka kameranın ise pek iç açıcı nitelikte olmadığını söylemek durumundayız.

Atom işlemcili

Ürünün içerisinde 4 çekirdekli Atom x3-C3200 işlemci bulunuyor. 2 GB RAM’i bulunan Asus Zenpad 10’un hafızası ise 16 GB. ZenUI arayüzünü kullanan ürün, Android 5.0 işletim sistemini kullanıyor. Zenpad 10, performans açısından değerlendirildiğinde çok da üst seviye bir ürün olmadığını söyleyebiliriz. Arayüz çok akıcı değil, uygulamalara giriş – çıkışlar çok seri değil fakat video izlemek, Facebook – Twitter’da dolanmak, ara ara giriş seviyesi grafiklere sahip oyunlar oynamak için fena bir ürün değil. 630 TL seviyesindeki fiyatı göz önünde bulundurulduğunda ortalama bir cihaz olduğunu söylememiz mümkün.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun