Mobil 16 NİSAN 2012 / 09:11

Asus tabletlerdeki sorunu çözmek için donanım dağıtıyor

Asus tabletlerdeki sorunu çözüyor

Transformer Prime tabletlerdeki GPS sinyal probleminin yazılımla çözülememesi nedeniyle şirket, kullanıcılara donanım gönderecek.Asus’un en iyi tableti olarak tanıttığı Android tabanlı Transformer Prime, bir tabletten dizüstü bilgisayara dönüşebilmesiyle kısa sürede duyuldu. Tabletin en önemli özelliği ise ayrıca satılan bir istasyona yerleştirilmesi sayesinde pil ömrünü artıyor ve klavye sağlıyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarında “Transformers” markalı oyuncak robotların sahibi olan Hasbro’nun açtığı telif hakkı davası nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Asus’un derdi aslında çok daha büyük. Şirketin satışa sunduğu Transformer Prime, GPS sinyalinde yaşadığı problem yazılımla çözülmiyor. Bu nedenle Asus’un kullanıcılara –büyük ihtimalle- “ücretsiz” donanım göndermesi bekleniyor.

Şu ana kadar 80 bin civarında satış rakamına ulaşabilen tablet, Asus için pek de kârlı görünmüyor. AllThingsD’nin verdiği bilgiye göre, Asus tabletin üçte ikisi kadar uzunlukta bir siyah plastik bar ile GPS sorununu tamamen çözüyor.

Asus’un bugünden itibaren GPS için fazladan donanım isteyen kullanıcıların taleplerini toplayacağı bilgisi verildi. Ülkemizde de Ocak ayından bu yana piyasada olan tablet için henüz Asus'un resmi sitesinde konuyla ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Daha önce de iPhone 4’ün etrafına sarılmış anten nedeniyle sorun yaşandığı ve Apple’ın kullanıcılara bedava kılıf verdiği biliniyor. Geçtiğimiz yıl Verizon ve Motorola da Adobe Flash ile 4G internet bağlantısı bulunduğunu söylediği cihazı satışa sunmuş ancak eksiklikler sonradan giderilebilmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun