Mobil 05 TEMMUZ 2012 / 16:29

ASUS, Microsoft ve Turkcell Zenbook için bir araya geldi

ASUS, Microsoft ve Turkcell Zenbook için bir arada

ASUS Zenbook’lar, Microsoft’un Windows 8’e yükseltme imkânı sunan Windows 7 işletim sistemi ile Turkcell İletişim Merkezleri üzerinden tüketicilerle buluşmaya başladı.Telekom kanalının, potansiyeli ve ulaşılan kitle bakımından kendileri için önemli olduğunu belirten ASUS Türkiye Ülke Müdürü Bora Aras, yapılan işbirliği ile ASUS Zenbook’ların, Turkcell İletişim Merkezleri’nde tüketiciyle buluşacağını söyledi. Telekom satış kanalının kendileri için önemli olduğunu belirten Aras, böylece operatör kanalında da ultrabook odaklı bir işbirliğine imza atmış olduklarını söyledi.

Turkcell İnternet ve Gelişen Cihazlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Birol da ultrabook’ların kendileri için önemine işaret ederek, mobilitenin öneminin bilincinde olduklarını vurguladı. Birol, ASUS ile ultrabook ve diğer mobil cihazlar konusunda işbirliğinin gelişmesini beklediklerini de sözlerine ekledi. Microsoft Türkiye Operatör Kanalları Direktörü Egemen Gönen de şunları söyledi:

“İşbirlikleri ile Türkiye’de bilgisayar kullanıcılarının son teknolojiye avantajlı sahip olabilmeleri için çalışıyoruz. Bu işbirliği için global ve lokalde işbirliği devam edecek. Windows 8’i Türkçe olarak kullanıcılarla buluşturacağız ve bu cihazı alanlar, Windows 8’i güncelleyebilecek.”

Ultrabook pazarı Türkiye'de büyüyor

Turkcell İletişim Merkezleri’nde bundan 3 hafta önce tablet ve notebook ürünleri tüketici ile buluşturduklarını, satış trendinin de hızla arttığını söyleyen Bora Aras, Turkcell ile işbirliğini geliştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını da vurguladı. Bu işbirliğinin ultrabook’u kapsadığını ve ultrabook’un da birçok açıdan fark yaratan ürün olduğunu ifade eden Aras, “Türkiye pazarında Kasım 2011’de ultrabook ürünlerini pazara sunduk ve bunların toplam ürün ailemiz içindeki payı artmaya başladı. Tablet ürünler de Türkiye pazarında büyüyor” dedi.

Basın toplantısının ardından ultrabook’ların fiyatı ile ilgili bir soruya yanıt veren Bora Aras, ultrabook’ların, piyasadaki notebook’ların da fiyatlarını yukarı çektiğini belirtti ama yeni ürünlerde SSD ve ek depolama üniteleriyle fiyatların aşağı gelmesini beklediklerini vurguladı. Bunun için zamana ihtiyaç olduğunu da hatırlatan Aras, Microsoft Surface tablet konusunda da çalışmaları olduklarını belirtti, ama detay vermekten kaçındı. Ultrabook satışlarının ulaştığı konum ve fiyatlandırma ile ilgili bir soruya ise Barış Birol şöyle yanıt verdi:

“Aktif ultrabook satan az sayıdaki operatörden biriyiz. Müşterilerimiz 3G network’ümüzü kullanabiliyor. 2 yıllık sözleşme ile data tarifeleriyle birleşik paketleri tüketicilere sunuyoruz. Bu paketler pahalı gözükebilir. Ama müşteriye en uygun data trafiği ile bunu vermek önemli.”

Bu arada Egemen Gönen, Windows 8’e yükseltme tarifesinin 29 lira olduğunu hatırlatarak, söz konusu kampanyaya özel bir durum olmadığını belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun