Mobil 25 ARALIK 2009 / 12:03

Araştırmacıdan acı gerçek: "Melekler uçamıyor!"

Yapıtlardaki melek figürlerini inceleyen bir İngiliz araştırmacı, hiçbirinin uçamayacağını ortaya koydu.

Yapıtlardaki melek figürlerini inceleyen bir İngiliz araştırmacı, hiçbirinin uçamayacağını ortaya koydu.


Bazen insanların ne kadar ilginç şeylere takıldığı konusunda harika bir örnek İngiltere'den geldi. Tablolarda, fresklerde ve heykellerde yer alan melek figürlerini incelemeye karar veren Profesör Roger S. Wotton adlı İngiliz akademisyenin vardığı sonuç oldukça ilginç: "Melekler uçamaz!". Üstelik Wotton bu sonuca ulaşırken incelediği figürlerde yer alan meleklerin kanat aerodinamisi, vücut morfolojisi, kanat boyunun vücut ölçüsüne oranı gibi gerçek parametrelerden hareketle bu sonuca vardığını belirtiyor.

Wotton'un konuya getirdiği yorumlar da son derece eğlenceli. Diyor ki: "Meleklerin bu kanatlarla ve bu vücutla havalanması için jet motoru gibi bir sistemle yüksek ivmeli bir itiş gücü oluşturması gerekir. Bu kanatlarla bırakın yerden havalanmayı, havada süzülmeleri için bile şiddetli bir hava akımına ve yüksek irtifaya ihtiyaçları var ki bunların da bu kadar büyüğüne denk gelirseniz süzülmek için zaten kanada ihtiyaç duymazsınız."

Meleklerin yanında peri ve ejderha gibi diğer hayali varlıklara dair inançların da yer aldığı eğlenceli makale için http://www.ucl.ac.uk/opticon1826/currentissue/Articles/Article_LS_Wotton_Angels.pdf adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR
22 NİSAN 2014 / 12:10 0 0
doğru.ya uçuş pelerinleri olmalı.ya da ışınlanmalılar.ya onlar maddesiz varlıklar.kanat bir ışık,veya bir sembol.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun