Mobil 28 MART 2012 / 15:08

Apple yeni iPad’lerin parasını geri ödüyor

Apple yeni iPad’lerin parasını geri ödüyor

Dev şirket, 4G altyapı uyumsuzluğu nedeniyle yeni iPad sahiplerine tek tek e-posta gönderilerek paralarının iade edilebileceği bildirecek.Apple’ın yeni nesil iPad’i 4G sunuyor. Ancak daha önce haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa arasında bulunan altyapı farklılığı nedeniyle cihazın 4G’si Avrupa’da çalışmıyor.

Aynı durum Avustralya için de geçerli. Ülkedeki düzenleyici kurum bu durumu fark etti ve Apple’ın reklamlarında “4G’li iPad” ifadesinin kullanıcıları kandırdığına hükmetti.

Apple da önümüzdeki hafta ürünü satın alan tüm müşterilere “Yeni iPad şu andaki Avustralya 4G LTE ağları ve WiMAX ağlarına uyumlu değildir” yazan bir e-posta gönderilmesi konusunda anlaşmaya vardı. Ayrıca şirket tüm müşterilerin cihazı geri vererek ücretini alabileceğini duyurdu.

Apple’a konuyla ilgili, düzenleyici kurumdan önemli para cezaların kesilebileceği bilgisi verildi.

Avustralya’da Telstra tarafından sunulan bir 4G ağı bulunuyor. Bu ağın frekansı farklı olduğu için yeni iPad üzerinde 4G kullanılamıyor. Singapur Telekom’un Avustralya parçası Optus’un ikinci bir 4G ağını Nisan ayında piyasada kullanılabilir hale gelecek. Ancak bu ağ da yeni iPad’in 4G sürümünü çalıştıramayacak.

Benzer sorunun önümüzdeki dönemde ülkemizde de yaşanacağına dair haberimizi http://www.btnet.com.tr/47305-yeni-ipad-sahipleri-4g%E2%80%99yi-beklemesin.html adresinde bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun