Mobil 11 MAYIS 2012 / 15:12

Apple Siri: "En iyi akıllı telefon Nokia Lumia 900"

Apple’ın sanal asistanına “en iyi akıllı telefon hangisi” diye sorulduğunda, Nokia Lumia 900 satın almanızı öneriyor.Son dönemde akıllı telefon piyasasında oldukça fazla rekabet var. Bu rekabette Apple ve Samsung son dönemde öne çıkıyor. Ancak akıllı telefon dendiğinde Apple iPhone akla geliyor.

Yeni nesil iPhone’larda yer alan sanal asistan Siri, “en iyi akıllı telefon hangisi” (what is the best smartphone ever) diye sorulduğunda, Nokia Lumia 900’ü öneriyor.

Nokia ve Microsoft hayranlarını sevindiricek bu gelişme sahiden ilginç. Zira dünyanın en iyi akıllı telefonu olarak gösterilen iPhone 4S, rakiplerinden birinin satın alınmasını öneriyor.

Peki nasıl oldu da Siri Nokia Lumia 900’u öneriyor? Aslında cevabı çok basit. Apple’ın sanal asistanı, kullanıcıların sorduğu soruları Wolfram Alpha’ya göre cevap veriyor. Web çapında kullanıcı görüşlerini toplayan bu site, özellikle ABD’de satışa çıktığı günden bu yana kullanıcı memnuniyetinin çok fazla olduğu Nokia Lumia 900’ün satın alınmasını öneriyor.